Dwie polskie inwestycje w W-MSSE

Dwie polskie inwestycje w W-MSSE

9 lutego 2021 roku, kolejne dwa przedsiębiorstwa otrzymały decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Ze wsparcia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. skorzystają małe polskie firmy.

JTW Jacek Chodkowski zainwestuje w Mrągowie na działce o powierzchni 0, 5385 ha co najmniej 6 800 000 złotych. Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa istniejącego zakładu zajmującego się produkcją gilz papierosowych.

W ramach projektu planowany jest zakup i instalacja kompletnej linii technologicznej do produkcji gilz papierosowych oraz rozbudowa części magazynowej zakładu. Dzięki inwestycji firma zwiększy zdolności produkcyjne, a szeroka gama produktów będzie w stanie zaspokoić potrzeby praktycznie każdego kontrahenta.

Z kolei Palarnia Harmonia sp. z o.o. (mikroprzedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Nowym Modlinie na terenie działki o powierzchni 0,3000 ha co najmniej 1 830 000 złotych. Przedmiotem inwestycji jest założenie nowego zakładu zajmującego się prażeniem ziarna kawowego.

W ramach projektu planowany jest zakup nieruchomości gruntowej, budowa sieci infrastruktury technicznej, budowa hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni użytkowej ok. 800 m² oraz zakup i instalacja maszyn i urządzeń produkcyjnych, laboratoryjnych i magazynowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy