Dwutysięczny‍ pojazd DAF CF zmontowany na Tajwanie

Dwutysięczny‍ pojazd DAF CF zmontowany na Tajwanie

Dwutysięczny‍‍ lokalnie zmontowany pojazd ciężarowy DAF CF85 opuścił linię produkcyjną zakładu firmy FASC (Formosa Automobile Sales Corporation) na Tajwanie. Firma DAF weszła na rynek tajwański w 2006 roku i jest czołowym producentem wśród europejskich marek.

Na szybko rozwijającym się rynku tajwańskim znacząco wzrosło zainteresowanie zachodnioeuropejskimi pojazdami ciężarowymi. Przewiduje się, że w 2014 roku zostanie tam zarejestrowanych ponad 2 500 pojazdów ciężkich (ponad 50 t). Dla porównania w 2010 roku było ich 800. Firma Formosa Automobile Sales Corporation odpowiada za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, a także za ich lokalny montaż.

– W 2013 roku firma DAF dostarczyła na rynek w Tajwanie ponad 700 ciężarówek, a jej udział w segmencie pojazdów ciężkich na tym rynku wynosi 31,8 proc. — wyjaśnia Seiko Chen, prezes FASC. – To czołowa europejska marka na Tajwanie.

DAF dostarcza na rynek tajwański dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę. Na Tajwanie pojazdy z serii CF są wykorzystywane głównie w sektorze budowlanym, a także do transportu cysternowego i przewożenia kontenerów. ­- Rozważamy również lokalny montaż pojazdów DAF XF105, które mogłyby być wykorzystywane do ciężkiego transportu dalekobieżnego – dodaje Seiko Chen.

Poza pojazdami CF od 2013 roku firma FASC montuje również dwie wersje popularnej ciężarówki dystrybucyjnej z serii LF: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55. W tym roku zarejestrowanych zostanie łącznie ponad 200 tych modeli.

Co tydzień firma FASC montuje średnio 15 pojazdów CF z zestawów SKD (ang. semi-knocked-down — częściowo zdemontowanych) wysyłanych do Tajpej z zakładów DAF Trucks w Eindhoven w Holandii i Leyland w Wielkiej Brytanii. Pracownicy zakładów montażowych FASC zostali przeszkoleni przez firmę DAF. Dzięki temu jakość ciężarówek montowanych na Tajwanie jest taka sama jak jakość pojazdów produkowanych w Eindhoven i Leyland.

Poleć ten artykuł:

Polecamy