Dystrybucja międzynarodowa z oddziału Raben Logistics Polska we Wrocławiu

Dystrybucja międzynarodowa z oddziału Raben Logistics Polska we Wrocławiu

Oddział Raben Logistics Polska we Wrocławiu oferuje teraz nowe możliwości dystrybucji międzynarodowej z elastycznymi i indywidualnie dostosowanymi rozwiązaniami dla klientów. Przykładem jest szyta na miarę dla jednego z klientów oddziału realizacja serwisu dostaw w ciągu 24h na całe Węgry, Austrię i Słowację.

W 2022 roku wrocławski oddział Raben rozbudował swoje połączenia międzynarodowe, dzięki czemu możliwa jest realizacja serwisu 24h dla klientów z obszaru Wrocławia w rejon Pragi oraz Hradec Kralove. Nowe połączenia obejmują m.in. Czechy, Austrię i Węgry oraz Litwę i realizowane są w czasie 48h.

Dodatkowo warto podkreślić, że połączenia oferowane przez Raben Logistics Polska we Wrocławiu są codzienne, co zapewnia nie tylko stałą i nieprzerwaną obsługę klientów, ale i ciągłość dostaw.

– Położenie geograficzne Wrocławia naturalnie sprzyja uruchamianiu połączeń w kierunku regionu CEE. Nowo otwierane relacje są kluczowe dla skutecznego, terminowego oraz przede wszystkim bezpiecznego transportu. Ponadto bezpośrednie, codzienne wyjazdy z Wrocławia pozwalają nam na tworzenie indywidualnych rozwiązań logistycznych np. poprzez skrócenie czasu dostaw do wspomnianych 24 godzin, co buduje przewagę konkurencyjną naszych klientów jak również optymalizuje ich koszty. Jest to szczególnie istotne w perspektywie aktualnych trendów w gospodarce – komentuje Jakub Choma, Dyrektor Dystrybucji Międzynarodowej Regionu.

Raben Logistics Polska we Wrocławiu wciąż posiada przestrzeń i możliwości do dalszego rozwoju w obszarze dystrybucji międzynarodowej. Zwłaszcza, że operacje prowadzone są z nowego obiektu – magazynu typu cross dock o powierzchni 8000 m2. Obiekt można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/sOQd367Ijbs.

Wolumeny, które Raben Logistics Polska obsługuje we Wrocławiu wynoszą ponad 50 000 przesyłek miesięcznie, co przekłada się na ok. 80 000 miejsc paletowych oraz 3 000 rozładowanych i załadowanych aut w skali miesiąca. Z kolei przewożone towary pochodzą z sektorów takich jak: branża przemysłowa, motoryzacyjna, elektroniczna, FMCG food i FMCG non food.

Poleć ten artykuł:

Polecamy