DYWIDAG rok po przeprowadzce do Polski

DYWIDAG rok po przeprowadzce do Polski

DYWIDAG, międzynarodowa firma inżynieryjno-budowlana, z ponad 150-letnią historią, uczestnicząca w realizacji obiektów infrastrukturalnych na całym świecie, swoje centrum produkcyjno-logisyczne ulokowała w Rudzie Śląskiej.

Właśnie minął rok od wyprodukowania pierwszego cięgna w nowej fabryce na Śląsku. – Miniony rok był czasem ciągłego wzrostu i zmiany, zarówno dla pracowników jak i całej organizacji. Zrealizowaliśmy bardzo ambitny projekt relokacji produkcji z Niemiec do Polski i uruchomienia od podstaw nowoczesnej hali produkcyjnej. To sukces całego naszego zespołu, wytężonej pracy i determinacji wszystkich pracowników. Obecnie jesteśmy na etapie stabilizacji i standaryzacji procesów oraz w trakcie kolejnego, równie ambitnego projektu, który planujemy zakończyć w marcu 2022 r. – mówi Jacek Dolibóg, Regional Chief Operations Officer EMEA w DYWIDAG.

Z Niemiec do Rudy Śląskiej

Rudzka siedziba firmy to licząca 22 tys. m2 nowoczesna hala produkcyjna i pomieszczenia biurowe. Już teraz stanowi najważniejszy zakład całej Grupy DYWIDAG na świecie. To tu przeniesiona została produkcja cięgien z niemieckiego oddziału w Lagenfeld (Nadrenia Północna Westfalia). W trakcie jest relokacja zakładu z Koenigsbrunn (Bawaria), specjalizującego się w budownictwie geotechnicznym. W Rudzie Śl. mieszczą się także działy HR, sprzedaży i ofertowania, inżynieryjne oraz związane z obsługą finansową całej Grupy.

Firma na polskim rynku obecna jest od 12 lat. Poprzednia siedziba oddziału znajdowała się w Chorzowie, gdzie funkcjonowało biuro techniczno-handlowe. Koncentracja działalności w Rudzie Śląskiej jest efektem globalnej polityki Grupy DYWIDAG, związanej z przeniesieniem działalności operacyjnej z Niemiec do Polski i stworzeniem tu najnowocześniejszego centrum produkcyjnego firmy na świecie. – To bardzo dobry sygnał dla polskiego oddziału, już zatrudnionych pracowników oraz dla regionu. DYWIDAG wiąże z tą lokalizacją poważne, długofalowe plany, o czym świadczy zamknięcie dwóch fabryk w Niemczech i przeniesienie ich do Rudy Śląskiej. To oznacza zapełnienie portfela zleceń i obłożenie produkcyjne na kolejne lata, a z tym wiążę się zwiększenie liczby pracowników, czyli nowe, stabilne miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolic – dodaje Jacek Dolibóg, odpowiedzialny m.in. za procesy restrukturyzacji operacji w całej Europie.

Nowe miejsca pracy

Pierwsze cięgno, czyli element służący do budowy m.in. mostów czy wież wiatrowych zostało wyprodukowane w Rudzie Śląskiej w listopadzie 2020 r., cztery miesiące od daty rozpoczęcia budowy nowoczesnej hali produkcyjnej. Z tej okazji, na początku grudnia Jacek Dolibóg, w imieniu zarządu DYWIDAG, spotkał się z pracownikami firmy, zarówno produkcyjnymi jak i administracją i oficjalnie podziękował im za wkład w dotychczasowy rozwój zakładu i pracę w minionym roku.

Co warto wiedzieć o firmie? DYWIDAG obecny jest przy realizacji projektów infrastrukturalnych na całym świecie, takich jak most Golden Gate, wieżowce w Arabii Saudyjskiej, kanał panamski, nowy stadion na Wembley, jeden z najdłuższych na świecie tuneli drogowych zanurzonych na trasie Busan-Goeje w Japonii, morskie platformy wiertnicze, farmy wiatrowe, porty, autostrady oraz wiele innych imponujących obiektów. Wykorzystywane są tu opatentowane systemy i wyroby DYWIDAG. W Rudzie Śląskiej będzie znajdować się globalne centrum produkcyjne systemów sprężania, podwieszeń wantowych a także systemów geotechnicznych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy