Ekol Logistics: nowe połączenie ro-ro między Hiszpanią a Turcją

Ekol Logistics: nowe połączenie ro-ro między Hiszpanią a Turcją

Firma Ekol Logistics 6 lutego br. uruchomiła nowe połączenie intermodalne między Turcją a Hiszpanią. Operatorem statków ro-ro wykorzystywanych przy realizacji tego połączenia jest DFDS. W Turcji firma korzysta z portu Alsancak w Izmirze, a w Hiszpanii z portu w Tarragonie.

– Uruchamiamy ten serwis dla klientów z branży tekstylnej. Ta usługa oznacza dla nich korzyści wynikające z szybkości realizacji tego połączenia i jego wysokiej jakości. Jednocześnie jesteśmy spójni z niezwykle istotnym dla nas aspektem – rozwijamy transport intermodalny, który jest przyjazny dla środowiska –powiedział Ahmet Musul, prezes Ekol.

To rozwiązanie intermodalne pozwala klientom firmy Ekol zaoszczędzić 610 000 litrów oleju napędowego i obniża emisję CO2 o 900 000 kg miesięcznie.

Warto dodać, że jest to naprawdę szybkie połączenie – transport między Hiszpanią a Turcją trwa zaledwie 60 godzin. Początkowo statek ro-ro będzie kursował raz w tygodniu w każdą stronę.

– Ten nowy serwis w optymalny sposób połączy Maroko, Hiszpanię i Portugalię z Turcją oraz Bliskim Wschodem. Dodatkowo nowe połączenia z krajami bałtyckimi, Rosją i Portugalią, które właśnie wdrożyliśmy, uzupełniają usługi Ekol i umożliwiają oferowanie naszym klientom ekonomicznych i szybkich połączeń. Na przykład, jeśli odbierzemy przesyłki w Portugalii we wtorek wieczorem, możemy je dostarczyć w Turcji w poniedziałek, a więc w czasie zaledwie 144 godzin – dodaje Alfio Centocinque, General Manager, Ekol Group Freight.

Ponadto firma Ekol uruchamia również nowe połączenie do Maroka. Oznacza to, że Maroko zyska nowe połączenia z Europą, Turcją i Bliskim Wschodem. Realizując to połączenie, Ekol w Hiszpanii pełni funkcję hubu dla przesyłek z/do Europy, a Ekol w Turcji dla wysyłek z/na Bliski Wschód.

– Wykorzystując codzienne połączenia pomiędzy Hiszpanią a Marokiem, także Ekol Polska może oferować swoim klientom konkurencyjny transit time oraz korzystną ceną na transport między Polską a Maroko – dodał Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager Ekol Polska.

Uruchomienie nowego połączenia ro-ro między Hiszpanią a Turcją, wdrożenie nowych połączeń do/z Maroko, Portugalią jest częścią planu rozwoju usług Ekol.

(Ekol)

Poleć ten artykuł:

Polecamy