Ekol Logistics otwiera spółkę w Bułgarii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Bułgarii

Zgodnie z ogłoszonymi w zeszłym roku planami oraz spełniając założenia strategii bycia największą europejską siecią logistyczną, działająca w oparciu o największą flotę własnych środków transportu, w marcu 2016 roku Ekol Logistics otworzył spółkę na terenie Bułgarii. Jest to...

 

“Spółka Ekol Bułgaria będzie świadczyła usługi transportu międzynarodowego oraz krajowego dla przesyłek rożnej wielkości. W ramach naszego serwisu będziemy więc wykonywać zarówno transporty całopojazdowe jak i drobnicowe. Usługi magazynowe będą oferowane w składach celnych i w magazynach tranzytowych. Obroty, które planujemy osiągnąć w ciągu najbliższych dwóch lat to 4 500 000 Euro. Planowany poziom zatrudnienia pod koniec drugiego roku prowadzenia działalności w Bułgarii to 20 osób.” – mówi Nikolay Stoyanov, Country Manager, Ekol Bułgaria.

Spółka Ekol Bułgaria została już zarejestrowana, ale działalność operacyjna rozpocznie się za jeden- dwa miesiące. Biura i magazyn typu cross-dock o powierzchni blisko 1000m2 znajdują się w pobliżu lotniska w Sofii.

Będąc właścicielem 5 statków typu Ro-Ro i wysyłając 80 składów pociągów towarowych miesięcznie, Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim.

“W dłuższej perspektywie możliwe, iż Ekol Bułgaria będzie oferować połączenia intermodalne do i z innych krajów europejskich. Następnym krokiem naszego rozwoju, najprawdopodobniej w roku 2017, będzie otwarcie biur w Płowdiwie i w Warnie. Fakt, że nowa, ambitna firma pojawiła się na rynku bułgarskim wróży dobrze dla naszego kraju i dla gospodarki” – mówi Nikolay Stoyanov.

Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe oraz Executive Board Member mówi: “W najbliższych miesiącach Ekol utrzyma tempo rozwoju, otworzy swoje spółki w Czechach, Słowacji oraz na terenie Iranu. Realizujemy naszą strategię mając nadzieje, że nasze usługi pomogą zoptymalizować biznes naszych klientów, również na terenie Bułgarii. Rozwijamy się bardzo szybko, nasze obroty zwiększają się przeciętnie o 25% w ciągu roku, a wszystko to dzięki rozwojowi organicznemu.”

Poleć ten artykuł:

Polecamy