Ekol Logistics w Szwecji

Ekol Logistics w Szwecji

Ekol Logistics, realizując strategię budowania pozycji kluczowego dostawcy rozwiązań intermodalnych w oparciu o własne zasoby, w styczniu 2018 roku uruchomił operacje na terenie Szwecji. Nowa spółka firmy to Ekol Nordics. Szwecja jest szesnastym krajem, w którym Ekol prowadzi swój oddział.

– Ekol Nordics będzie oferował usługi międzynarodowych transportów zarówno FTL, LTL jak i drobnicowych. Na początku połączymy kraje skandynawskie z Turcją, Bliskim Wschodem oraz pozostałymi krajami, gdzie działają spółki Ekol. Następnym etapem będzie uruchomienie połączeń z całą Europą – mówi Jarmo Halonen, dyrektor regionu Ekol Nordics.

 

Na początku Ekol w tym regionie będzie koncentrował się na branży detalicznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, papierniczej oraz drzewnej. Warto nadmienić, że Ekol świadczy usługi dla tych sektorów już od wielu lat i jest laureatem wielu nagród przyznanych za jakość usług w obsłudze tych właśnie branż.

 

Ekol Nordics planuje również, w drugiej połowie 2018 roku, uruchomić usługi transportu morskiego na krótkich trasach, łączące Skandynawię z Morzem Śródziemnym.

 

Ekol jest świadomy swojej odpowiedzialności za środowisko oraz lokalną społeczność i dlatego kieruje się zasadami etyki. Będąc właścicielem sześciu statków typu ro-ro, dwóch portów oraz operatorem ponad 48 składów pociągów tygodniowo, Ekol dąży do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim poprzez wykorzystanie oferowanych przez siebie ekologicznych usług. Dzięki rozwiązaniom intermodalnym „oszczędza” 365 000 drzew miesięcznie (co odpowiada lasowi o powierzchni 850 boisk do piłki nożnej) oraz oszczędza wystarczającą ilość paliwa do okrążenia kuli ziemskiej 365 razy.

 

– Rozpoczynamy działalność w krajach skandynawskich w biurze w Gothenburgu w Szwecji, skąd będziemy wspierać rozwój całego rynku w tej części Europy. W ciągu następnych dwóch lat planujemy zatrudnić 30 osób, a naszym celem jest obrót rzędu 30 milionów euro na koniec 2020 roku – komentuje Jarmo Halonen.

 

Ekol rozwija nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dzięki własnemu działowi badań i rozwoju. Zatrudnionych jest w nim ponad 120 osób, które pracują obecnie nad 130 projektami mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę. Wyniki tych działań sprawiają, że Ekol wyróżnia się na tle innych operatów logistycznych na rynku.

 

– Ekol zdecydował się na otwarcie spółki w krajach skandynawskich, aby być bliżej klientów w tym regionie i jeszcze lepiej spełniać ich wymagania. Warto dodać, że pociągi towarowe Ekol kursują z Triestu we Włoszech do Kilonii w Niemczech i są dedykowane przesyłkom z i do północnej Europy. W najbliższej przyszłości planujemy zwiększyć ilość pociągów między tymi dwoma miastami. To połączenie intermodalne łączy bowiem kraje skandynawskie z południem Europy oraz z Turcją – mówi Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe.

 

(Ekol Logistics)

Poleć ten artykuł:

Polecamy