Ekol Poland rozszerza współpracę z Regattą

Ekol Poland rozszerza współpracę z Regattą

Polska spółka Ekol Logistics i brytyjska Regatta niedawno podpisały nową, sześcioletnią umowę, co oznacza wejście w trzecią fazę współpracy.

Firmy rozpoczęły współpracę w styczniu 2018 roku i do tej pory spółka Ekol Polska realizowała usługi dla Regatty na powierzchni magazynowej wynoszącej 10 000 mkw. (ponad 10 000 palet), składując 28 000 jednostek SKU. Ekol oferuje kompleksowe usługi logistyczne, w tym VAS, zwroty oraz e-commerce. Obecnie operator obsługuje dostawy w całej UE, rozpoczynając współpracę od przesyłek B2B do zaledwie trzech krajów w 2018 roku.

– Mamy przyjemność ogłosić, że rozszerzamy naszą aktualną współpracę z Regattą, 3. faza współpracy rozpocznie się w lipcu 2020 roku i oznacza powiększenie powierzchni magazynowej o kolejne 23 000 mkw. – mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager w Ekol Polska.
Całkowita powierzchnia magazynowa Ekol Polska wyniesie niemal 40 000 mkw., a strategia spółki zakłada oferowanie magazynowania nie tylko dla umów długoterminowych, ale również dla krótkoterminowych, a także dla projektów o różnych rozmiarach (również dla mniejszych firm).

– Przygotowujemy przesyłki do sklepów Regatty w większości krajów UE, jednocześnie sukcesywnie przejmując obsługę e-commerce do odbiorców w kolejnych krajach UE. Aktualnie e-commerce jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się elementem współpracy między Ekol a Regattą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowa umowa stanowi duże wyzwanie, a jednocześnie jest wielką szansą na dalszy rozwój logistyki kontraktowej Ekol w Polsce. Od początku naszej współpracy nasze zdolności magazynowe wzrosły około 15-krotnie, a dzienne moce przerobowe ponad 7-krotnie – dodał Arkadiusz Jastrzębski.

Współpraca została przedłużona o kolejnych sześć lat, z możliwością zwiększenia zasięgu obsługiwanych krajów o kraje spoza UE, np. Rosję i Izrael.

– Firma Ekol Logistics i jej zespól z Poznania wypracowała najwyższej klasy sposób obsługi naszej europejskiej bazy klientów, rozszerzenie współpracy jest naturalnym etapem rozwoju już teraz bardzo dobrze działającej firmy. Nie mogę doczekać się wspólnej pracy z zespołem przy projektowaniu nowego magazynu i przygotowaniu na przyszły rozwój europejskiej działalności i tworzenia podstaw na przyszłość – mówi John Mulvihill, Group Commercial Manager, Regatta Ltd.

Ekol wszedł na polski rynek 5 lat temu, oferując kompleksowe usługi logistyczne, w tym e-commerce oraz usługi transportu intermodalnego i drogowego. Ekol w Polsce posiada certyfikat AEO, zapewniający wysoki poziom usług celnych.

Panattoni Park Poznań VII, w którym znajduje się magazyn, to nowoczesne centrum dystrybucyjne, zlokalizowane w Koninku, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja składa się z pięciu magazynów klasy A, o docelowej powierzchni blisko 130 000 mkw. Projekt budynków zapewnia zaawansowane rozwiązania techniczne, a także funkcjonalność i elastyczność w kształtowania modułów. Centrum dystrybucyjne wyposażone jest w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0” oraz dodatkowe miejsca parkingowe.
 

– Jesteśmy bardzo mocni w transporcie intermodalnym, oferujemy i planujemy rozwój transportu drogowego, morskiego, lotniczego i kolejowego, ale chcemy, aby firma Ekol była postrzegana coraz bardziej jako operator logistyczny. Nie jesteśmy największą firmą w Polsce, ale jesteśmy bardziej elastyczni od większości operatorów logistycznych, a ponadto z naszymi klientami projektujemy też rozwiązania operacyjne od podstaw. Dysponujemy własnym systemem WMS, który jest ciągle rozwijany i umożliwia szybkie wdrażanie i ciągłe dostosowywanie do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Warto podkreślić, że Ekol posiada ponad 1 000 000 mkw. magazynów oraz 30 lat doświadczenia w logistyce różnych grup produktów i właśnie to doświadczenie z powodzeniem wykorzystujemy w Polsce – dodaje Jastrzębski.

(Ekol)

Poleć ten artykuł:

Polecamy