ELZAB rozwija produkcję kontraktową

ELZAB rozwija produkcję kontraktową

ELZAB SA konsekwentnie wykorzystuje fakt, że Polska jest jednym z europejskich liderów w obszarze dostarczania nowoczesnych usług dla biznesu. W tej chwili przedsiębiorstwo dysponuje ponad 20 różnego rodzaju technologiami do produkcji urządzeń oraz podzespołów elektronicznych i mechanicznych.

– Mijający rok oznaczał dla wielu branż wyjątkowo twarde lądowanie. Bez zapowiedzi, bez ostrzeżeń w ciągu kilkunastu dni świat zatrzymał się i zarówno dosłownie, jak i w przenośni wstrzymał oddech – mówi Jerzy Popławski, wiceprezes Zarządu ELZAB S.A.

 – Okazało się, że globalizacja i rozbudowane łańcuchy logistyczne, które pozwalały wielu przedsiębiorstwom na racjonalizację kosztów i elastyczne reagowanie na zmieniające się uwarunkowania rynkowe, stały się wczesną wiosną tego roku przekleństwem i przyczyną wstrzymywania produkcji, czymś nie do pomyślenia jeszcze w roku 2019 – dodaje Lucyna Tumasz, dyrektor Pionu Produkcji i Logistyki.

Niewątpliwie pandemia wyjątkowo mocno uświadomiła nam, że zbyt szybko zapomnieliśmy o konieczności szerokiego analizowania otoczenia prowadzonej działalności, że gospodarka nie jest oderwana od innych zjawisk, a globalizacja to nie tylko zyski, lecz także ryzyka. Do tego doszły jeszcze kłopoty z pracownikami, lockdown i zamykanie granic. Jesienią świat na chwilę odetchnął, ale wtedy wiele firm – zwłaszcza tych bazujących na dostawcach z Azji – liczących na wolny powrót do normalności musiało się zmierzyć z brakiem kontenerów i rekordowymi wzrostami cen frachtu, również morskiego.

– Wygrali i wygrywają ci, którzy zareagowali szybko – przekonuje Bartosz Panek, prezes Zarządu ELZAB S.A., i dodaje: – To z myślą o nich rozbudowujemy naszą ofertę produkcji kontraktowej i współpracy, ponieważ poza zapleczem produkcyjnym mamy też sprawną i sprawdzoną sieć sprzedaży.

Truizmem wydaje się stwierdzenie, że opłacalność prowadzonej przez przedsiębiorstwa działalności zależy również od różnego rodzaju ryzyk. Jednakże tegoroczne doświadczenia wzmacniają tę wiedzę oraz powodują, że szeroko pojęta analiza ryzyka w przedsiębiorstwach będzie uwzględniać nie tylko dotychczasowe parametry makroekonomiczne, ale także ryzyka medyczne i społeczne.

– W konsekwencji, jestem o tym przekonany, produkcja, montaż i szeroko rozumiana kooperacja przemysłowa powinny wrócić do Europy – kończy Bartosz Panek.

Przy produkcji kontraktowej klient w procesie planowania, zakupu surowców, produkcji, nadzoru jakościowego i technologicznego oraz dostarczania produktu do finalnego odbiorcy może korzystać z doświadczenia firmy wykonującej zlecenie. ELZAB podejmuje się również adaptacji posiadanej dokumentacji, albo jej opracowania na podstawie pomysłu lub modelu,  która umożliwia rozpoczęcie produkcji.

ELZAB w ramach produkcji kontraktowej oferuje szeroki wachlarz usług produkcyjnych związanych m.in. z elektromobilnością, przemysłem kolejowym, branżą poligraficzną, elektroniczną oraz produkcją specjalistyczną. Spółka weszła też ze swoimi usługami na rynek okołomedyczny. Może realizować produkcję małych, średnich i dużych serii wyrobów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy