Empik z systemem PSIwms

Empik z systemem PSIwms

PSI Polska podpisała umowę na wdrożenie systemu PSIwms (warehouse management system) z firmą Empik - największą w Polsce siecią dystrybucji produktów kultury i rozrywki.

Empik od lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju między innymi poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych na styku świata offline, online i mobile. Jakość obsługi klienta i sprawna logistyka są dla firmy kluczowymi obszarami w budowaniu i realizowaniu strategii rozwoju.

 

– Dynamiczny wzrost sprzedaży i wprowadzanie rozwiązań omnichannelowych skłoniły nas do poszukiwania narzędzia wspierającego zarządzanie procesami logistycznymi – podkreśla Wiesław Majewski, członek zarządu Empiku odpowiedzialny za logistykę. – To optymalne rozwiązanie dla tak dużej organizacji z dalszymi dobrymi perspektywami wzrostu biznesu – dodaje.

 

W wyniku analizy ofert i rozmów z dostawcami rozwiązań klasy WMS, Empik zdecydował się na wdrożenie systemu zarządzania magazynem firmy PSI. System PSIwms będzie obsługiwał procesy logistyczne pochodzące z trzech kanałów sprzedażowych: e-commerce, retail oraz B2B.

 

– Nasi klienci decydując się na system informatyczny do zarządzania magazynem, oczekują nie tylko innowacyjnego oprogramowania, ale także solidnego wdrożenia i wsparcia w budowaniu przewagi konkurencyjnej w formie partnera strategicznego. Zaawansowane algorytmy matematyki wyższej systemu PSIwms pozwalają optymalizować złożone procesy logistyczne, a doświadczenie firmy PSI jest gwarancją udanego wdrożenia. Bardzo się cieszymy, że system PSIwms będzie wspierał rozwój logistyki firmy Empik – mówi Piotr Picyk, dyrektor sprzedaży PSI Polska.

 

PSIwms zoptymalizuje procesy logistyczne Empiku, przyczyniając się do zwiększenia wydajności, skrócenia czasu realizacji zleceń oraz usprawnienia planowania zasobów, a w efekcie do zwiększenia efektywności łańcucha dostaw.

 

Umowę podpisano w grudniu 2017 roku, a czas realizacji projektu zaplanowany jest na dwa lata.

 

(PSI)

Poleć ten artykuł:

Polecamy