Energia wiatrowa zasili budynki LPP

Energia wiatrowa zasili budynki LPP

Centrum Dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim oraz większość budynków biurowych LPP od 2023 roku zasilana będzie energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Polski producent odzieży podpisał umowę ze spółką Figene Energia, która zabezpieczy całkowite potrzeby energetyczne LPP na kolejne 10 lat.

Rezygnacja z nieekologicznych źródeł zasilania to kolejny krok firmy w stronę zmniejszania wpływu spółki na otoczenie.
Na mocy umowy, od 1 stycznia 2023 r. spółka Figene Energia przez kolejne 10 lat będzie dostarczała zieloną energię do większości budynków biurowych firmy LPP na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim. Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 000 MWh. Podpisana umowa przewiduje możliwość przedłużenia kontraktu o okres dodatkowych 5 lat.

– Kontrakt podpisany z firmą FIGENE Energia, to nasz kolejny krok w realizacji celów, jakie przyjęliśmy w Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025. Zobowiązaliśmy się w niej, że sukcesywnie będziemy neutralizować nasz wpływ na otoczenie, mając na uwadze wszystkie obszary działalności. Kilka tygodni temu zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na powstającym w Brześciu Kujawskim Centrum Dystrybucyjnym LPP. Tam zdecydowaliśmy się na zasilanie słoneczne. Tym razem, podpisując umowę z Figene postawiliśmy na energię wiatrową – wyjaśnia Łukasz Piwoński, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP.

Zgodnie z założeniami Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025 “For People For Our Planet” wdrażanie przez LPP rozwiązań przyjaznych środowisku obejmuje nie tylko procesy produkcyjne, logistyczne i sieć sprzedaży, ale także obiekty, w których działa spółka. Oprócz decyzji o zasilaniu własnych biur i budynków z OZE, LPP stawia na zieloną energię również w salonach sprzedaży. Tam, gdzie istnieje możliwość wyboru dostawcy, z uwagi na warunki najmu, spółka korzysta ze źródeł odnawialnych.

(LPP)

Poleć ten artykuł:

Polecamy