Europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

Europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą jednej z usług UPS[1] koneserzy wina mogą nabyć swoje ulubione gatunki win i wysłać je bezpośrednio do miejsca zamieszkania.

Według tegorocznego badania VINEXPO/IWSR Global Study 2015-2020, import wina do Chin wzrośnie o prawie 80% w latach 2016-2020, co stanowi część całkowitego przewidywanego wzrostu importu o prawie 13% dla całego regionu Azji i Pacyfiku. 50% światowej produkcji wina należy do Włoch, Francji i Hiszpanii, jednak w obliczu spadku konsumpcji trunku w Europie, eksport na rynki pozaeuropejskie może być szansą na dalszy rozwój[2]. 

 

– Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom indywidualnym, drobnym producentom oraz menedżerom sklepów z winami tego, że zamówione przez nich produkty zostaną dostarczone do wskazanego miejsca i w określonym czasie z zachowaniem gwarancji jakości usług UPS – powiedział Nando Cesarone, prezes UPS Europe.

 

UPS zapewnia bezpośrednią wysyłkę wina do konsumentów z wybranych krajów Unii Europejskiej, do Chin, Korei Południowej i Japonii, a od teraz także do Kanady, na Dominikanę, do Hongkongu, Indii, Makau, Południowej Afryki, Szwajcarii, Nowej Zelandii, na Filipiny, do Singapuru, na Tajwan, i do Tajlandii. Usługa dedykowana dla konsumentów uzupełnia istniejącą już usługę dla klientów biznesowych zarówno dla wysyłek spaletyzowanych, jak i niespaletyzowanych, które mają globalny zasięg.

 

Konsumenci wysyłający w obszarze Unii Europejskiej będą mogli również skorzystać z usługi przewożenia wina oferowanej przez UPS. Od tej pory mogą oni wysłać nowo odkryte gatunki trunku bezpośrednio do swojego miejsca zamieszkania.

 

UPS zapewnia bezpieczne, certyfikowane opakowanie przesyłki przystosowane do transportu butelek wina (nawet do 12 butelek wina niemusującego i do 6 butelek wina musującego w pudełku), które można zamówić za pośrednictwem infolinii.

 

Klienci transportujący z Francji i Włoch mogą również skorzystać z rozszerzonej usługi: Zadeklarowana wartość przesyłki przeznaczonej do wysyłki wina. Dzięki usłudze UPS Capital, klienci korzystający z wcześniej zatwierdzonych opakowań, będą mogli liczyć na odpowiednie zapakowanie przesyłki i zabezpieczenie przy deklarowanej wartości przesyłki do 500 euro. Jeśli przesyłka kosztuje więcej, klienci mogą dokupić dodatkowe zabezpieczenie nieprzekraczające kwoty detalicznej produktu. Mogą być oni pewni, że ich wino bezpiecznie dotrze do wskazanego przez nich miejsca, a w przypadku, gdy przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu, firma gwarantuje zwrot wartości wina i kosztów wysyłki.

 

Zapewnienie zgodności z międzynarodowym prawem i regulacjami należy do obowiązków nadawcy.

 

[1] Tylko w obszarze Unii Europejskiej

[2] Organisation Internationale de la Vigne et du Vin, Global State of Conditions Report

 

(UPS)

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy