Excellence Leaders w Raben Logistics Polska

Excellence Leaders w Raben Logistics Polska

W Grupie Raben slogan Better every day  bezsprzecznie kojarzony jest z kulturą Lean i nieustannym doskonaleniem biznesu w każdej ze spółek.  Z tego właśnie powodu w 2022 roku, w Raben Logistics Polska zainicjowano ogólnopolski program Excellence Leaders, który miał na celu zarówno rozwój pracowników, jak i ulepszanie procesów realizowanych w firmie.

Pierwszą edycję programu zakończył wspólny warsztat podsumowujący wiedzę zdobytą przez nowych „Liderów Doskonalenia” oraz wręczenie przez Janusza Anioła, Dyrektora Generalnego Raben Logistics Polska, certyfikatów poświadczających nowe kompetencje uczestników.

Kim są absolwenci autorskiej inicjatywy Zespołu Doskonalenia Biznesu Raben Logistics Polska i na czym polega program Excellence Leaders?

To ludzie, których cechuje pasja, zaangażowanie i chęć nieustannego doskonalenia. W procesie rekrutacji, spośród około 150 zgłoszeń wybrano 31 uczestników, którzy przez cały rok zdobywali wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach. Ich tematyka dobrana była do obecnych potrzeb firmy i wyzwań, jakie stoją przed branżą. Wspólna realizacja przygotowanych case study pomogła lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizacji prowadzonej w duchu Lean Management. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość także dodatkowej wymiany doświadczeń.

–  Udział w Excellence Leaders wywołał we mnie dużo pozytywnych emocji (…) Otrzymałem sporo wiedzy niezbędnej do efektywnej pracy. Poszerzył moje horyzonty współpracy oraz zwracania uwagi na szczegóły. Rozwinął mnie i wzbogacił o nowe, dobre relacje. –  podkreśla jeden z uczestników, Piotr Szwedka, Specjalista ds. Sprzedaży w Straszynie.

To, co wyróżnia Excellence Leaders to dwuetapowy proces szkoleniowy złożony zarówno z modułów teoretyczno-praktycznych, jak i część empiryczna, skupiająca się na przeprowadzeniu przez każdego z uczestników własnej inicjatywy czy projektu.

–  To był naprawdę, bardzo dobry czas!!! Bardzo dobre i treściwe szkolenia wśród wspaniałych ludzi tworzących niesamowite zespoły. Rewelacyjne przygotowani prowadzący wykorzystujący maksymalnie swoją wiedzę i nowoczesne narzędzia do prowadzenia szkoleń. Ambitne, wymagające wyzwania angażujące uczestników – wspomina Łukasz Skibiński, Kierownik Magazynu w Gądkach.

Program Excellence Leaders to nie tylko szereg merytorycznych spotkań, ale przede wszystkim dobrze spędzony czas w świetnej atmosferze.

– Była to niesamowita przygoda i okazja do poznaniu świetnych ludzi. Otrzymałam ogromną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą na pewno wykorzystam. Program był z pewnością możliwością rozwinięcia i zaprezentowania siebie i swoich umiejętności – komentuje Agata Mazur, Starsza Specjalistka ds. Sprzedaży w Sosnowcu.

Program Excellence Leaders to jednak przede wszystkim nauka.Nabycie nowych kompetencji i chęć doskonalenia w zespołach, oddziałach i regionach przełożyły się na skutecznie zrealizowanie lokalnych projektów i warsztatów. Osiągnięcie celów było możliwe jedynie dzięki zaangażowaniu, współpracy, otwartości i chęci zmian absolwentów programu.

I edycja Excellence Leaders odbiła się szerokim echem w organizacji, dlatego w tym roku kolejne osoby dołączają do grona uczestników programu, by rozwijać swoje skrzydła pod okiem Zespołu Doskonalenia Biznesu Raben Logistics Polska.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy