Exim Pharma i Center-Mebel z nowymi inwestycjami

Exim Pharma i Center-Mebel z nowymi inwestycjami

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA wydał dwie kolejne decyzje o wsparciu. Już 20 firm zdecydowało się w tym roku rozwijać swoją działalność na północnym-wschodzie Polski.

Exim Pharma zaplanowała w ramach swojej inwestycji zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa. Inwestycja ma na celu rozbudowę istniejącego w Węgrowie zakładu, stworzenia nowych miejsc pracy, zwiększenia konkurencyjności firmy w sektorze produkcji suplementów diety. Rozbudowa będzie polegała na zakupie maszyn do wytwarzania produktów, pakowania oraz etykietowania. Dodatkowo zostanie wybudowany nowy magazyn wysokiego składowania.

Realizacja nowej inwestycji będzie wiązać się z poniesieniem kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 6 530 000 zł oraz zwiększeniem zatrudnienia, obecnie kształtującego się na poziomie 43 pracowników, o 6 nowych pracowników.

Exim Pharma Sp. z o.o. powstała w 2015 r. To dynamicznie rozwijająca się firma – producent suplementów diety i wyrobów medycznych. Świadczy kompleksowe usługi w zakresie opracowania, rejestracji i produkcji suplementów diety, środków spożywczych, odżywek i preparatów dla zwierząt. Preparaty produkowane są na podstawie receptur własnych lub dostarczonych przez klienta.

Z kolei inwestycja firmy Center-Mebel zostanie zrealizowana w Białymstoku i będzie polegała na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa. W nowym zakładzie produkcyjnym zostaną wdrożone nowe technologie poprze zakup nowoczesnej linii produkcyjnej, wiertarek CNC i innych maszyn niezbędnych do produkcji frontów, blatów i innych elementów. Przedsiębiorca w ramach nowej inwestycji planuje również zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, które będą pełnić rolę dodatkowego źródła energii elektrycznej dla utworzonego zakładu.

W ramach nowej inwestycji spółka Center-Mebel Sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 20 511 000 zł oraz utworzenia miejsc pracy dla 4 nowych pracowników.

Center-Mebel istnieje na rynku od 1996 roku. Jest czołowym dostawcą produktów i rozwiązań dla meblarstwa w Polsce północno-wschodniej, zajmuje się dystrybucją najwyższej, jakości produktów dla przemysłu meblowego oraz produkcją frontów meblowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy