Expeditors Polska wchodzi do GLP Park Lędziny

Expeditors Polska wchodzi do GLP Park Lędziny

Firma Expeditors Polska wynajęła łącznie prawie 7 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym GLP w Lędzinach.

Expeditors to jeden z wiodących operatorów TSL na świecie, z główną siedzibą w Seattle. Działa w 103 krajach na 6 kontynentach, w tym od 2005 roku w Polsce. Specjalizuje się w spedycji międzynarodowej, usługach celnych, magazynowaniu i dystrybucji oraz organizacji transportów ponadnormatywnych. W nowym centrum logistycznym GLP w Lędzinach Expeditors skorzysta z wysokiego składowania i pojazdów prowadzonych pętlą indukcyjną.

– Centrum logistyczne na południu Polski jest kolejnym, naturalnym krokiem naszej ekspansji na lokalnym rynku. Lędziny są geograficznie bardzo atrakcyjnym punktem wypadowym na południe Europy, który świetnie wpisuje się w potrzeby naszych klientów z okolic Wrocławia, Katowic czy Krakowa. Zachęceni sukcesem zastosowania wózków systemowych (VNA) w magazynie pod Warszawą, zdecydowaliśmy się na podobną inwestycję w Lędzinach, tym razem przy wysokości 12 metrów. Nowa lokalizacja zakłada także w swoich planach powierzchnię z temperaturą aktywnie kontrolowaną – mówi Marta Piechel. Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu, Expeditors Polska.

GLP Park Lędziny oferuje ponad 110 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej, zlokalizowanej bezpośrednio przy węźle trasy S1, 10 minut od skrzyżowania autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Projekt został zbudowany zgodnie z GLP Design Standard (12m wysokości w świetle, zwiększona liczba świetlików, zwiększona izolacyjność budynków), certyfikowany BREEAM na poziomie Very Good i przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych na dachach.

– Decyzja Expeditors o wynajęciu jednej z ostatnich wolnych powierzchni w naszym parku to doskonałe zakończenie bardzo aktywnego roku. Jest to też kolejny dowód na to, jak atrakcyjną lokalizacją na mapie Górnego Śląska stały się Lędziny – komentuje Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager GLP.

Poleć ten artykuł:

Polecamy