Expeditors wprowadza się do GLP w Lędzinach

Expeditors wprowadza się do GLP w Lędzinach

– Jak kończyć rok to z przytupem! I z taką wiadomością! – Takimi słowami pod koniec ubiegłego roku, Marta Piechel Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu Expeditors Polska i Litwa poinformowała świat o nowej inwestycji, którą będzie wynajęcie prawie 7 tysięcy mkw. powierzchni, w logistycznym parku GLP w Lędzinach.

Expeditors, z główną siedzibą w Seattle, prowadzi działalność w ponad 100 krajach. Główne usługi Expeditors to międzynarodowy transport lotniczy, morski, kolejowy oraz drogowy towarów, a także pełna obsługa celna z własną agencją, magazynowanie oraz dystrybucja. Dodatkowo firma oferuje doradztwo z zakresu compliance, transporty ponadgabarytowe oraz ubezpieczenia ładunków.

Firma przez lata rozwijała się dynamicznie, co przyczyniło się do zmiany warszawskiego i krakowskiego biura na większe oraz do trzykrotnego powiększenia dotychczasowej powierzchni magazynowej. W 2019 wynajęte zostało ponad 5 tysięcy powierzchni magazynowej w PHN Pruszków, z którego regularnie wyjeżdżają transporty na Litwę, Niemcy i Czechy.

Apetyt po inwestycjach w 2019 nie zmalał, wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę rozwój biznesu, konieczny był następny krok – znalezienie kolejnej lokalizacji, która odpowie na zapotrzebowanie klientów. Nowa lokalizacja magazynowa w Lędzinach oddaje do dyspozycji klientów Expeditors niemal 7 tysięcy mkw. powierzchni wysokiego składowania, z systemem wózków VNA, 11 tys. miejsc paletowych. W planach jest również oferta na powierzchnię z temperaturą kontrolowaną. Dostępne będą regularne połączenia z oddziałami m.in. w Niemczech, Czechach, Turcji i na Litwie. Na miejscu do dyspozycji będzie zespół pracowników magazynowych, dystrybucji, transportu drogowego.

Po sukcesie wypełnienia powierzchni w okolicach Pruszkowa, zdecydowaliśmy się na dość podobną inwestycję w śląskich Lędzinach. Skopiowaliśmy zastosowanie wózków poruszających się na pętli indukcyjnej i w alejkach węższych niż standardowe. Ponownie poszliśmy jednak o 1 level up (dosłownie) i zamiast magazynu o wysokości 10m netto wiedzieliśmy, że chcemy się wprowadzić do budynku o wyskości 12m netto. A to ponownie pozwolilo nam zwiększyć wolumen obsługiwanego towaru o kolejne 20-25% na tym samym metrażu. Lokalizacja na południu Polski była dla mnie bardzo naturalnym wyborem – ze względu na nasze biuro spedycyjno-celne w Krakowie, ze względu na lotnisko w Pyrzowicach, ale również ze względu na komfortowy dystans do Europy zachodniej i centralnej oraz Balkanów. Bardzo się cieszymy na rozpoczęcię działalności w Lędzinach oraz ze wspaniałej współpracy z GLP – komentuje Marta Piechel.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy