E(x)plory ponownie ze wsparciem DPD

E(x)plory ponownie ze wsparciem DPD

DPD Polska po raz szósty zapewniła wsparcie logistyczne Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, najważniejszego w Polsce konkursu dla młodych naukowców i innowatorów. Firma już kolejny raz ufundowała nagrodę specjalną, którą otrzymali Hubert Misiąg, Eryk Maśkiewicz, Michał Pędziński i Michał Knap, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, za Projekt BeeApp – Pasieka na miarę XXI wieku, czyli Inteligentny dom dla pszczół.

Celem Konkursu Naukowego E(x)plory, organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii, jest wspieranie utalentowanej młodzieży w realizowaniu innowacyjnych projektów naukowych i technicznych oraz promowanie ich osiągnięć na arenie międzynarodowej. W tym roku do konkursu zgłoszono 163 projekty, z czego 33 przeszły do finału. Laureatów wybrało jury złożone z 15 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

– W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, do konkursu zgłoszono wiele ciekawych projektów. Naszą uwagę przykuwają jednak te, które służą środowisku naturalnemu, co jest zgodne z naszą zrównoważoną strategią rozwoju. Zrównoważony rozwój to w DPD Polska nie tylko elektryczna flota, własne instalacje fotowoltaiczne, ale także teren i życie wokół naszych obiektów. Sami stawiamy przy oddziałach ule, siejemy łąki kwietne i prowadzimy działania edukacyjne przed media społecznościowe – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Wydarzenie było częścią święta nauki i innowacji Gdynia E(x)plory Week, które odbyło się w przestrzeni wirtualnej w dniach 20-22 października. Podczas tegorocznej, internetowej odsłony Gdynia Explory Week, oprócz Krajowego Finału Konkursu Explory, po raz pierwszy odbyły się wyjazdowe Festiwale Explory, które umożliwiały młodzieży szkolnej udział w warsztatach i wykładach znanych popularyzatorów nauki. W wydarzeniu łącznie wzięło udział ponad 2000 osób.

Partnerami strategicznymi festiwalu są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Partnerem logistycznym projektu jest DPD Polska.

(DPD)

Poleć ten artykuł:

Polecamy