Faurecia będzie szyć maseczki w wałbrzyskim zakładzie

Faurecia będzie szyć maseczki w wałbrzyskim zakładzie

50 000 sztuk – tyle maseczek planuje wyprodukować do końca tygodnia wałbrzyska fabryka Faurecii. Część zostanie bezpłatnie przekazana dla personelu medycznego szpitala w Świdnicy, pozostałe sztuki trafią do innych firm lub organizacji, które zgłaszają ich deficyt. Tym samym, jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie dołączyła do przedsiębiorstw, które czynnie wspierają walkę z epidemią koronawirusa.

W związku z panującym zagrożeniem epidemicznym w Polsce, Faurecia postanowiła działać i wspomóc Szpital Latawiec w Świdnicy. Szwaczki z fabryki Faurecia Wałbrzych S.A. od dziś rozpoczyna szycie maseczek ochronnych dla personelu medycznego.

– Jako jeden z największych pracodawców w regionie, czujemy się odpowiedzialni za to, by włączyć się w działania mające na celu wsparcie funkcjonowania lokalnych służb medycznych w tej nadzwyczajnej sytuacji. Jeżeli nasza fabryka może pomóc w zagwarantowaniu zaopatrzenia personelu medycznego w maseczki, to chcemy tę pomoc zapewnić. Szpital w Świdnicy może liczyć na nasze pełne zaangażowanie – mówi Marcin Mazur, dyrektor Zakładu Akcesoriów Faurecia Wałbrzych S.A.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało we współpracy z Agnieszką Kortas, która jest pomysłodawczynią i inicjatorką całego przedsięwzięcia. W Faurecii dedykowany będzie specjalny zespół składający się z ponad 25 osób.

– Jesteśmy częścią społeczności i mamy szansę udowodnić, że sprawy tak kluczowe jak walka z koronawirusem są dla nas ważne. Często podkreślamy, że to ludzie są dla nas najistotniejsi, dlatego w obecnej sytuacji maksymalnie chcemy skupić się na najpilniejszych potrzebach i wesprzeć organizacje, które tego potrzebują – komentuje Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.

Zakład Akcesoriów Faurecia Wałbrzych S.A. powstał w 2005 roku i zatrudnia ok. 500 pracowników. Specjalizuje się w szyciu oraz montażu zagłówków dla marek takich jak: Volkswagen, Audi, BMW, Lamborghini, Daimler. Spółki Faurecii w Polsce są częścią francuskiej grupy FAURECIA obecnej w 35 krajach, z ponad 300 zakładami produkcyjnymi oraz 35 ośrodkami badawczo-rozwojowymi na całym świecie.

(Źródło: Faurecia Wałbrzych S.A.)

Poleć ten artykuł:

Polecamy