FCA zawiesza produkcję w Tychach

FCA zawiesza produkcję w Tychach

Pierwszy duży zakład produkcyjny w Polsce wstrzymał produkcję z powodu pandemii koronawirusa. Koncern FCA zawiesił pracę większości swoich europejskich fabryk. Stanął także zakład w Tychach.

Produkcja fabryki, z której wyjeżdżają Fiaty 500 i Lancie Ypsilon, jest wstrzymana do 27 marca. PAP podaje, że władze zakładu planowały dwudniowy przestój w celu dokonania dezynfekcji. Jednak odgórna decyzja zatrzymała działalność fabryki na dwa tygodnie.

Wstrzymanie produkcji dotyczy także zakładów Kragujevac w Serbii oraz włoskich fabryk: Melfi, G. Vico, Cassino, Mirafiori Carrozzerie, Grugliasco i Modena. Firma informuje, że popyt na samochody podczas rozprzestrzeniania się koronowirusa w Europie gwałtownie spadł.

Nie zatrzymano natomiast zakładu w Bielsku-Białej, w którym powstają silniki, lecz fabryka działa aktualnie tylko na jedną zmianę. PAP podaje, że w minionym tygodniu 100 pracowników z zakładu trafiło na kwarantannę z powodu podejrzenia koronowirusa u dwóch osób, ale wyniki badań okazały się negatywne.   

Poleć ten artykuł:

Polecamy