FedEx Express rozbudowuje centrum logistyczne na lotnisku w Paryżu

FedEx Express rozbudowuje centrum logistyczne na lotnisku w Paryżu

FedEx Express zapowiedział rozbudowę swojego centrum logistycznego, zlokalizowanego na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle'a.

Po ukończeniu, nowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych centrów obsługi przesyłek ekspresowych na świecie, wyposażonym w rozwiązania technologiczne zwiększające wydajność sortowania przesyłek o ponad 40%. Zobowiązanie obejmuje 200 mln euro kapitału oraz dzierżawę na okres 30 lat.

 

– Inwestycja ta jest częścią strategii zakładającej ekspansję sieci transportowej firmy, co z kolei przełoży się na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na całym świecie – powiedział David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT. – Nowy obiekt, w połączeniu z niedawnym przejęciem TNT, odpowiada na zmieniające się potrzeby naszych klientów oraz globalnego rynku, zwiększając jednocześnie możliwość wspierania przez nas takich trendów, jak międzynarodowy handel elektroniczny.

 

Nowego obiekt ma być oddany do uzytku w 2019 roku. Centrum logistyczne zostanie wyposażone w zautomatyzowany system sortujący duże, ponadwymiarowe paczki – pierwszy tego typu w FedEx Express na całym świecie. Systemy takie są coraz częściej wykorzystywane w związku ze wzrostem rynku e-commerce. Aby podkreślić zaangażowanie FedEx na rzecz zrównoważonego rozwoju, nowy budynek będzie posiadał certyfikaty HQE oraz Breeam, co oznacza, że zostanie on zbudowany przy użyciu materiałów przyjaznych dla środowiska oraz wyposażony w oświetlenie LED.

 

– W FedEx mamy możliwość odbioru, transportu i dostarczenia przesyłki do 95% ludzi i niemal wszystkich przedsiębiorstw na świecie, w czasie od jednego do dwóch dni roboczych – powiedział David Bronczek, prezes i dyrektor generalny FedEx Express. – Strategiczna rozbudowa w Paryżu jest przykładem tego, w jaki sposób będziemy kontynuować inwestycje, aby szybciej i jeszcze solidniej transportować towary przez granice państw. Dla naszych klientów będzie to oznaczać możliwość zmniejszenia kosztów, zwiększenia efektywności łańcucha dostaw i identyfikacji nowych szans dla wzrostu i rentowności.

 

FedEx Express działa we Francji od 1985 r. W 1999 r. port lotniczy Paris-Roissy-Charles de Gaulle stał się głównym europejskim centrum przeładunkowym firmy. Obecnie jest największym centrum logistycznym FedEx poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie, huby FedEx w niemieckiej Kolonii oraz TNT w belgijskim Liege pozostaną ważnymi centrami operacyjnymi.

 

Wkrótce firma TNT otworzy swój hub przeładunkowy, położony na północ od Paryża oraz trzy dodatkowe magazyny. Inwestycja w sieć transportową TNT również przyczyni się do polepszenia połączeń pomiędzy Francją, Europą i resztą świata.

 

W ciągu ostatnich lat FedEx dokonał znacznych inwestycji we Francji: od 2011 roku otworzył łącznie 19 oddziałów. W 2012 roku przejął francuską firmę kurierską Tatex. Obecnie FedEx działa w 48 francuskich miastach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy