Fiege zwiększa powierzchnię w P3 Mszczonów

Fiege zwiększa powierzchnię w P3 Mszczonów

P3 podpisuje umowy najmu na 25.445 m2 powierzchni z Fiege w P3 Mszczonów w Polsce. Ta rodzinna firma, działająca w międzynarodowej logistyce, przedłużyła dotychczasowe oraz podpisała nową umowę, zwiększając zajmowaną powierzchnię w P3 Mszczonów do ponad 46.000 m².

Firma Fiege, której siedziba główna znajduje się w Greven (Niemcy) jest również właścicielem innego budynku magazynowego znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie parku.

 

Piotr Wąs, Dyrektor ds. Najmu i Dewelopmentu w P3 Polska, powiedział: „Firma Fiege potrzebowała większej powierzchni, aby zapewnić stały, wysoki poziom obsługi klientów międzynarodowych wraz ze wzrostem swojej działalności w Polsce. Mszczonów jest atrakcyjną lokalizacją ze względu na bliskość Warszawy oraz bezpośrednie połączenia drogowe z ważniejszymi miastami regionalnymi w kraju oraz połączenia do Niemiec. Decyzja firmy Fiege o pozostaniu i zwiększeniu zakresu obecności w parku P3 Mszczonów stanowi odzwierciedlenie bliskiej, długoterminowej relacji, którą nasz zespół zbudował z tą firmą.“

 

P3 Mszczonów znajduje się w odległości około 50 km na południowy zachód od Warszawy i oferuje bezpośredni dojazd do sieci autostrad obsługujących Katowice, Łódź i Poznań, a także połączenie z Berlinem. Park oferuje doskonały potencjał jako multimodalne centrum transportowe, a jednocześnie umożliwia wybudowanie ponad 180.000 m² dodatkowych obiektów magazynowych w tej lokalizacji.

 

Drugi park logistyczny P3 w Polsce oprócz Mszczonowa znajduje się pod Poznaniem, w dynamicznie rozwijającym się węźle logistycznym w Gądkach. Firma P3 zamierza dodać kolejne dwa parki do swojego portfolio w Polsce po sfinalizowaniu uzgodnionych zakupów od CA Immobilien: terenu w Błoniu, w odległości 30 km na zachód od Warszawy, oraz w Piotrkowie, w centralnej części kraju.

Poleć ten artykuł:

Polecamy