FM Logistic inwestuje w magazyny w Indiach

FM Logistic inwestuje w magazyny w Indiach

Fima FM Logistic ogłosiła plany pięcioletniej inwestycji o wartości 150 mln USD, obejmującej jej własną przestrzeń magazynową oraz centra dystrybucyjne w Indiach. Dzięki inwestycji, w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, utworzone zostanie blisko 500 nowych miejsc pracy.

W kwietniu 2019 r. firma rozpocznie eksploatację magazynu do obsługi wielu klientów w Narodowym Regionie Stołecznym Delhi oraz rozbudowę magazynu w Bombaju. FM Logistic nabyło również 15,5 hektarów ziemi pod budowę nowego magazynu w Jhajjar, w pobliżu Gurugram. Nowy obiekt, zaprojektowany przez siostrzaną firmę NG Concept, zapewni 70 000 mkw. powierzchni magazynowej, która pomieści do 100 000 palet. Oprócz zwiększenia możliwości magazynowych i transportowych w Indiach, FM Logistic zainwestuje w nowe systemy zarządzania magazynami i transportami, które usprawnią monitorowanie przesyłek przez klientów.

Inwestycja jest częściowo związana z możliwościami rozwojowymi jakie oferuje reforma dotycząca podatku od towarów i usług w Indiach – GST.

Jak mówi Jean Christophe Machet, dyrektor generalny FM Logistic: – Rynek indyjski ma ogromny potencjał, co widzimy od momentu przejęcia firmy Spear Logistics w 2016 r. Reforma podatku GST umożliwiła nam usprawnienie i optymalizację naszej działalności. Spodziewamy się solidnego, dwucyfrowego wzrostu w Indiach w roku finansowym 2019-20.

 

FM Logistic ogłosiła również powołanie Alexandre Amine Soufiani na stanowisko nowego dyrektora zarządzającego w Indiach, ze skutkiem od 1 kwietnia 2019 roku. Zastąpi on Gautama Dembla, jednego z członków założycieli Spear Logistics, który postanowił przejść na emeryturę. Alexandre Amine rozpoczął karierę w dziale finansowym FM Logistic i odegrał kluczową rolę w integracji ze Spear Logistics jako dyrektor ds. controllingu finansowego. Przez ostatnie 18 miesięcy odpowiadał za klientów strategicznych w Indiach na stanowisku dyrektora ds. kluczowych klientów.

 

FM Logistic ogłosiło również podpisanie trzech nowych kontraktów. W ramach pierwszego będzie świadczyć usługi transportowe dla firmy Caterpillar na terenie Indii. Wiąże się to z zarządzniem logistyką dla ponad 1000 dostawców przy użyciu wieży kontrolnej. FM Logistic podpisało rówież umowę z jednym z największych europejskich sprzedawców detalicznych na zarządzanie ich centrami dystrybucji B2B i B2C w Pune o łącznej powierzchni 80 000 mkw.

Na koniec, od kwietnia 2019 r. FM Logistic będzie zarządzać operacjami magazynowymi na terenie zakładu francuskiego producenta artykułów papierniczych BIC-Cello w Vapi w stanie Gujarat.

 

(FM Logistic)

Poleć ten artykuł:

Polecamy