FM Logistic rozpoczyna rekrutację do nowego centrum logistycznego

FM Logistic rozpoczyna rekrutację do nowego centrum logistycznego

W lutym 2018 roku zakończony zostanie I etap budowy nowego centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie). Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o powierzchni ponad 20 tys. mkw., budynki zaplecza i parkingi.

W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa, o kolejne 8 hal magazynowych. Łączna powierzchnia centrum osiągnie wtedy ponad 100 tys. mkw. Obecnie firma rozpoczęła pierwsze rekrutacje.

 

Nowa inwestycja w gminie Psary to już dziesiąte centrum logistyczne FM Logistic w naszym kraju. Powstaje ono kosztem 77 mln złotych. Jako pierwsze w Polsce będzie posiadało certyfikat LEED (Leadewrship in Energy and Environmental Design) potwierdzający, że obiekty zaprojektowane i wybudowane zostały przy zastosowaniu technologii przyjaznych środowisku. Dzięki temu użytkowanie centrum odbywać się będzie w zgodzie z naturą i jej zasobami oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłych użytkowników.

 

– Realizujemy program rozwoju firmy w Polsce. Zakłada on uruchamianie kolejnych platform logistycznych w nowych lokalizacjach. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nowe powierzchnie magazynowe i usługi wspomagające procesy logistyczne. Jesteśmy też bardziej elastyczni i łatwiej możemy reagować na potrzeby klientów – mówi Agnieszka Walawender z FM Logistic Polska. – Inwestycja w Psarach oznacza wiele nowych miejsc pracy w regionie. W samym centrum, w pierwszym etapie zatrudnionych zostanie ok 40 pracowników. W miarę rozbudowy centrum będziemy rekrutowali kolejne osoby – dodaje.

 

W Internecie, m.in. na stronach Urzędu Gminy Psary, pojawiły się już pierwsze ogłoszenia o naborze pracowników na stanowiska Operatora wózków widłowych. Osoby, które postanowią związać się z FM Logistic mogą liczyć na pracę oraz bogaty pakiet socjalny.

– Oferujemy opiekę medyczną, ubezpieczenia grupowe, karty na zajęcia sportowych, a także ofertę kulturalną. Często organizujemy wycieczki turystyczne, festyny i tzw. dni otwarte. Dodatkowo, dzieciom naszych pracowników dofinansowujemy podręczniki szkolne i wypoczynek, organizujemy zabawy choinkowe i fundujemy paczki świąteczne – wylicza Urszula Czogała, Kierownik ds. personalnych FM Polska Sp. z o. o. – Na terenie FM Logistic działa także Zakładowy Fundusz Świadczeń Pracowniczych, który udziela pożyczek i zapomogi, jeśli sytuacja pracownika tego wymaga. Oprócz typowo socjalnych benefitów, myślę że równie ważny jest fakt, że nasi pracownicy mogą planować i rozwijać swoją karierę w strukturach firmy. Oferujemy im bowiem pakiety szkoleń i system awansów wewnętrznych. Aż 95 % rekrutacji na wyższe stanowiska odbywa się w oparciu o własne zasoby – dodaje.

 

FM Logistic w obecnym procesie rekrutacji współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Będzinie i lokalnymi władzami. By jak najbardziej ułatwić kandydatom dojazd na spotkania rekrutacyjne odbywać się one będą w Urzędzie Pracy w Będzinie. Ze szczegółami ofert chętni mogą już zapoznać się na stronie www.bedzin.praca.gov.pl oraz w ogólnopolskich serwisach z ofertami pracy.

 

(FM Logistic)

Poleć ten artykuł:

Polecamy