FM Logistic wzmacnia zespół odpowiedzialny za transport

FM Logistic wzmacnia zespół odpowiedzialny za transport

FM Logistic Central Europe zyskał trzech menedżerów z bogatym doświadczeniem w branży TSL.

Z początkiem czerwca do zespołu handlowego dołączył Sebastian Plesiński, obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży transportu – Europa Centralna. Ponadto 1 lipca br. operator logistyczny ponownie nawiązał współpracę z Rafałem Witkowskim (po 6-letniej przerwie), pełniącym funkcję dyrektora ds. transportu drobnicowego i dystrybucji na Europę Centralną, a 2 sierpnia br. na stanowisko dyrektora ds. transportu międzynarodowego FTL – Europa Centralna powołany został Marek Ziarkiewicz. Obydwie osoby dołączyły do pionu operacyjnego.

W związku z dynamicznym rozwojem rynku oraz konsolidacją krajowych i międzynarodowych struktur transportowych, FM Logistic postanowił wzmocnić operacyjnie i handlowo swoją usługę transportu.

– Zdecydowaliśmy się na rozbudowę zespołu transportu o wysoko wykwalifikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu transportem – podkreśla Magdalena Lubańska-Wiśniewska, dyrektor ds. transportu krajowego, Europa Centralna. – Do kierowania sektorem o takiej skali i profilu potrzebni są ludzie o wyjątkowych kompetencjach, którzy sprostają nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom stojącym przed firmą.

Sebastian Plesiński posiada 20-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych firmach sektora TSL B2B z zakresu sprzedaży, marketingu i operacji oraz gruntowną znajomość branży logistycznej zbudowaną w wiodących firmach w naszym regionie. Jest absolwentem studiów magisterskich na Politechnice Częstochowskiej, ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu logistyki w SGH.

Rafał Witkowski wraca po przerwie do FM Logistic z nowymi kompetencjami i bogatszym doświadczeniem. U swojego ostatniego pracodawcy DHL był odpowiedzialny za optymalizację sieci dystrybucyjnej oraz projektowanie i wdrażanie procesów transportowo-magazynowych dla klientów z branży retail i automotive. W poprzednim okresie zatrudnienia w FM Logistic zajmował m.in. stanowiska: inżynier ds. procesu, kierownik ds. transportu krajowego oraz kierownik ds. analiz biznesowych. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Marek Ziarkiewicz posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu logistyką w dużych korporacjach o zróżnicowanej strukturze organizacyjnej. Przez ostatnie kilka lat pełnił funkcję dyrektora regionu w firmie Raben Transport, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie transportem całopojazdowym, międzynarodowym i krajowym.

(FM Logistic)

Poleć ten artykuł:

Polecamy