Frit Ravich wykorzystuje systemy RAVAS do procesu dozowania i porcjowania

Frit Ravich wykorzystuje systemy RAVAS do procesu dozowania i porcjowania

Jest bardzo prawdopodobne, że jedli Państwo niektóre z przekąsek klienta, któremu pomogliśmy w tym studium przypadku. Mówimy o Frit Ravich, producencie i dystrybutorze chipsów i przekąsek. Dzięki mobilnym systemom ważenia, byli oni w stanie wiedzieć z dokładnością co do milimetra, co dzieje się przed, w trakcie i po procesie dozowania.

Co Frit Ravich chciał poprawić?

Przed zastosowaniem systemów wagowych RAVAS firma Frit Ravich rozpoczynała proces produkcyjny z pewną liczbą kilogramów surowca, ale nie kontrolowała, ile produktu końcowego z niego wyjdzie. Błędy niedoboru lub nadmiaru były obserwowane po zakończeniu produkcji. Brakowało produktu do skompletowania zamówienia lub pozostawały jednostki, a nie było zamówienia, do którego można by przypisać tę nadwyżkę. Utrata surowców.

Rozmawialiśmy z Narcísem, kierownikiem magazynu firmy Frit Ravich. Powiedział nam, że były straty w produkcji. Występowały różnice w kilogramach zużytego surowca i kilogramach materiału wyprodukowanego na końcu. Czasami brakowało ilości do zrealizowania zamówienia, a czasami był nadmiar. Wymagało to ponownego uruchomienia procesu produkcyjnego w celu zrealizowania zamówienia lub zaoszczędzenia zbędnych zapasów.

Aby zoptymalizować swoje procesy, firma Frit Ravich zainwestowała w iForks-32, ręczny wózek paletowy z wagą RAVAS-3200 z WiFi oraz oprogramowanie RAVAS Integration Software, aby zintegrować swoje dane z systemem WMS.

Przykład

Załóżmy, że supermarket X zamawia 1000 kg worków chipsów ziemniaczanych od firmy Frit Ravich. Frit Ravich bierze paletę lub big bag z 1000 kg ziemniaków, waży je, a następnie zabiera do procesu zalewania wodą, solenia i prażenia. Przy wejściu do każdego procesu towar jest ponownie ważony, ponieważ jego waga może się różnić. W procesach wykorzystywane są metalowe zbiorniki z przypisanym kodem kreskowym. Dzięki temu przewożone kilogramy są rejestrowane przez oprogramowanie integracyjne RAVAS w systemie zarządzania magazynem Frit Ravich. Znając ilość surowca pozostałego po myciu wodą, procesie solenia i późniejszym prażeniu, firma Frit Ravich jest w stanie zoptymalizować swój proces produkcyjny poprzez wykorzystanie dokładnej ilości każdego składnika bez ryzyka wystąpienia niedoboru lub nadwyżki produktu końcowego.

O firmie Frit Ravich

Frit Ravich to producent z Girony, który zajmuje się dystrybucją przekąsek, słodyczy i orzechów w kraju i za granicą. Jest to firma rodzinna zatrudniająca 1000 pracowników, posiadająca 7000 referencji produktów i tysiące klientów z branży detalicznej i supermarketów. Jeśli jesteś fanem FC Barcelony, możesz być zaznajomiony z nimi, ponieważ widziałeś ich herb na ich torbach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy