Frosta otwiera nową linię produkcyjną w Bydgoszczy

Frosta otwiera nową linię produkcyjną w Bydgoszczy

10-procentowy wzrost obrotów ze sprzedaży i znakomite wyniki finansowe zaowocowały intensywnym rozwojem i rozbudową firmy Frosta w Polsce. Producent mrożonek zainwestował 65 mln. zł w uruchomienie nowej linii produkcyjnej w Bydgoszczy.

Jesteśmy niezwykle dumni mogąc pochwalić się efektem naszych inwestycji – mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy Frosta. – Wierzymy, że rozwijając naszą firmę, dokładamy również cegiełkę do rozwoju regionu. Mogą świadczyć o tym nowe miejsca pracy, które udało nam się stworzyć wraz z otwarciem nowej linii produkcyjnej.

 

Frosta na inwestycję przeznaczyła 65 mln złotych. Dzięki tej kwocie, zgodnie z założonym planem rozwoju, w Bydgoszczy stanęła nowa hala produkcyjna o powierzchni 5 500 m2, wyposażona w najnowocześniejszą i unikatową na skalę światową linię do produkcji wyrobów rybnych. Frosta zwiększyła również powierzchnię magazynową, która wraz z zapleczem osiągnęła powierzchnię 2 000 m2, a na terenie fabryki powstały parkingi dla samochodów ciężarowych. Kamień węgielny pod nową halę produkcyjną został wmurowany 24 listopada 2016 r., a realizację całej inwestycji udało się z sukcesem zakończyć w planowanym terminie.

 

– Zakończenie inwestycji to czas podsumowań, lecz także moment stawiania sobie nowych wyzwań. Przed nami kolejny duży projekt – zapowiada Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną. – Opracowanie szczegółowego planu rozwoju wymaga czasu, możemy już jednak uchylić rąbka tajemnicy. W latach 2018-19 w Bydgoszczy powstanie centrum usług wspólnych (shared service center), w którym realizowane będą usługi finansowe oraz IT dla całej grupy Frosta AG.

 

Fabryka Frosty działa w Bydgoszczy od 1999 roku. Obecnie zajmuje powierzchnię 19,5 tys. m2 dając zatrudnienie prawie 700 osobom. Produkowane są w niej mieszanki warzywne i produkty rybne, które trafiają na krajowy rynek oraz do kilkunastu krajów europejskich, m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Poleć ten artykuł:

Polecamy