Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem

Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem

To co robią z powodzeniem sprawdza się na drodze, w powietrzu i na wodzie. Korzystają z nich m.in. miłośnicy aktywnej turystyki i sportu. Światowy gigant na rynku urządzeń nawigacyjnych i odbiorników GPS – amerykański Garmin, otworzył zakład w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Będą tam powstawać samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty na rynek europejski.

Garmin International Inc., część Garmin Ltd. poinformował o otwarciu Garmin Wrocław. Fabryka będzie produkować kompleksowe rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) oraz elektronikę użytkową dla europejskich odbiorców. Zakład o powierzchni blisko 30 tys. mkw. znajduje się na terenie SERGO Logistics Park Wrocław.

Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA podkreśla, że dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze ich klientów motoryzacyjnych z całego regionu.

– Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu – mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

Firma informuje, że w 2021 r. ruszy prototypowa produkcja. Pierwsze gotowe do użycia systemy elektronicznych urządzeń dla pojazdów spodziewane są w 2022 r. Obecnie firma przygotowuje się do uruchomienia produkcji, prowadząc rekrutację inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu.

Firma Garmin została założona w 1989 r. w Olathe, w amerykańskim stanie Kansas. Inc. Garmin International, Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Firma Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 14,5 mln pracowników, w 65 oddziałach na całym świecie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy