GELF zwiększa wielkość portfela

GELF zwiększa wielkość portfela

Goodman European Logistics Fund (GELF) zrealizował w I połowie 2012 szereg działań, które przyczyniły się do zwiększenia wielkości portfela funduszu oraz podwyższenia jego jakości.

Od czasu gdy z końcem roku 2011 GELF pozyskał dodatkowe środki do zainwestowania, ponad połowa tego kapitału została przeznaczona na nowe inwestycje, co przełożyło się na dalszy wzrost jakości portfela funduszu.

GELF nabył ponad 172 000 mkw. powierzchni logistycznej w ramach nowych inwestycji w Niemczech i Holandii, których łączna wartość wyniosła 105 mln EUR. Najważniejsze aktywa przejęte w Niemczech to obiekty w Erfurt i Pforzheim. Oddał do użytku 166 000 mkw. powierzchni wcześniej przejętej przez fundusz, w tym projektów Goodman w Polsce: Goodman Poznań Logistics Centre (30 600 mkw. dla firmy Amica) oraz magazynu o powierzchni 28 100 mkw. dla TJX Europe we Wrocławiu.

GELF z aktywami o wartości 1,8 mln EUR jest jednym z największych nienotowanych funduszy nieruchomości logistycznych w Europie. Fundusz ma prawo pierwokupu wszystkich obiektów budowanych przez Grupę Goodman w Europie kontynentalnej.

Nieruchomości po przejęciu przez GELF są w dalszym ciągu zarządzane przez specjalistów Goodman. Wśród klientów są takie firmy jak DB Schenker, Kuehne + Nagel, Amazon, DHL i DSV.

Poleć ten artykuł:

Polecamy