Genealogia w MES
Tam gdzie "nie da się” śledzić produkcji.Często, kiedy spotykam się z firmami, w których produkcja jest bardziej skomplikowana niż montaż z policzalnych ilości elementów składowych, słyszę podobne głosy: "U nas to nie jest takie proste", "w naszej firmie tak się...
Często, kiedy spotykam się z firmami, w których produkcja jest bardziej skomplikowana niż montaż z policzalnych ilości elementów składowych, słyszę podobne głosy: “U nas to nie jest takie proste”, “w naszej firmie tak się nie da”, “tego w naszej branży nie przeskoczymy”, “nasz produkt to nie samochód i nie jesteśmy w stanie śledzić szczegółowo wszystkich etapów produkcji”. Jasne. Nikt nie powiedział, że będzie prosto. Jednak wyjście z założenia że się nie da uważam za pójście na łatwiznę. Jeżeli w pomysłach doszukujemy się jedynie problemu, to rzeczywiście mamy bardzo małe szanse aby znaleźć rozwiązanie. Niekiedy trzeba przestać myśleć szablonowo i poszukać rozwiązań poza własnym działem i firmą.
W branży gdzie nie da się bezpośrednio oznakować surowców, możemy sięgnąć po inne rozwiązania. System śledzenia procesów i tworzenia genealogii oferuje zazwyczaj wiele różnych metod wspomagających śledzenie partii. Nie zawsze przecież będziemy chcieć śledzić i etykietować każde ciastko, pojedyncze słoiki dżemu, mrożone pomidory czy podkoszulki. Można natomiast identyfikować elementy transportowe, w których artykuły te (surowce) są transportowane.
__________________________________________________________________________________________
Czytaj cały artykuł na blogu bajtemwpalete.pl:
Serdecznie zapraszamy!