GEODIS finalizuje akwizycję grupy PEKAES

GEODIS finalizuje akwizycję grupy PEKAES

Akwizycja grupy PEKAES przez GEODIS stała się faktem po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych. Ta transakcja konsoliduje sieć GEODIS w Polsce i Europie Wschodniej.

– Z przyjemnością witamy klientów, pracowników i zarząd grupy PEKAES na pokładzie GEODIS – powiedziała Marie-Christine Lombard, CEO GEODIS. – Ta transakcja w tak kluczowym dla rozwoju GEODIS regionie jest znaczącym krokiem naprzód w realizacji celów określonych w naszej strategii “Ambition 2023”. Zwiększając naszą obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w Europie, możemy zaoferować polskim firmom nieograniczone międzynarodowe możliwości.

Akwizycja rozszerza działalność GEODIS w Polsce, ale także w Niemczech i Europie Centralnej – ze względu na integralną rolę Polski w niemieckim łańcuchu produkcyjnym. Proces integracji PEKAES poprowadzi linia biznesowa Road Transport, od lat silnie ugruntowana w Polsce.

– Ta operacja pozwoli nam rozwinąć sieć frachtu paletowego na całą Europę wraz z dalszym rozwojem na Polskim rynku – wyjaśnia Olivier Royer, GEODIS Executive Vice President for Road Transport. Multimodalne linie PEKAES to istotny impuls rozwojowy dla tego obszaru naszej działalności. Idealnie uzupełnią nasze dotychczasowe połączenia w Europie Zachodniej, które znacząco zyskały na popularności wśród klientów ze względu na swój niski ślad środowiskowy.

– Otwieramy nowy rozdział w historii PEKAES. Fuzja z GEODIS to nowe możliwości dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nasi klienci zyskują wsparcie globalnej sieci dla swojego rozwoju. Przed naszymi pracownikami otwierają się nowe możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji. Jesteśmy zaszczyceni połączeniem z GEODIS, marką z którą łączy nas wspólne dążenie do wspierania klientów wobec logistycznych wyzwań – deklaruje Maciej Bachman, CEO PEKAES.

GEODIS obecnie ma niemal 1500 pracowników w 29 lokalizacjach na terenie Polski, w tym dwadzieścia kilka hubów na całym terytorium.

Fot. Podpisanie umowy nabycia PEKAES przez GEODIS w Warszawie w dniu 1 lutego 2021 roku, przez Oliviera Royer, GEODIS Executive Vice President for Road Transport

(Geodis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy