GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

GEODIS, światowy lider w transporcie i logistyce, zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES, wiodącego operatora logistycznego w Polsce, zapewniającego kompleksową obsługę łańcucha dostaw.

Marie-Christine Lombard, prezes zarządu GEODIS: – To przejęcie jest dużym krokiem naprzód w konsolidacji obecności GEODIS w tym regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju Grupy. PEKAES ma doskonały lokalny zasięg geograficzny, a jego zespół jest dobrze znany ze swojego profesjonalizmu. Nasze uzupełniające się portfolio klientów oraz połączone możliwości pozwolą zaoferować polskim firmom szerokie możliwości międzynarodowe, a nasi klienci skorzystają z doświadczenia PEKAES w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie. Z radością witamy wszystkich pracowników i kierownictwo PEKAES w rodzinie GEODIS.

Utworzony w roku 1958 PEKAES jest jednym z wiodących operatorów sieci FTL i LTL obsługujących ładunki paletyzowane w Polsce. Dzięki 20 oddziałom rozmieszczonym na terenie całej Polski obsługuje wszystkie przepływy krajowe i międzynarodowe dla około 10 000 aktywnych klientów. Firma realizuje również przewozy intermodalne drogowo-kolejowe oraz oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu dedykowanych lokalizacjach. Zatrudnia około 1200 osób.

PEKAES dołączy do linii biznesowej GEODIS Road Transport. Olivier Royer, wiceprezes GEODIS ds. transportu drogowego, powiedział: – GEODIS wzmacnia swoją ofertę usług w Polsce i Europie Wschodniej dzięki najlepszej w swojej klasie sieci. Dzięki tej operacji GEODIS uzyska również dostęp i rozwinie ofertę usług intermodalnych w Polsce i krajach sąsiednich.

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną siecią logistyczną i transportową – powiedział Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital dodał: – Skala sukcesu, transformacji i śmiałej ekspansji PEKAES na wymagającym polskim i międzynarodowym rynku logistycznym, który wzbudził zainteresowanie GEODIS, nie byłaby możliwa bez ciężkiej pracy zespołu Innova Capital i kierownictwa firmy. Razem zbudowaliśmy logistykę wagi ciężkiej, a o sile i odporności firmy świadczy znikomy wpływ pandemii na obecne wyniki. Jestem bardzo wdzięczny za ich zaangażowanie i inicjatywę.

Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu standardowych formalności.

(GEODIS)

Poleć ten artykuł:

Polecamy