GIC zakończył akwizycję P3

GIC, singapurski państwowy fundusz majątkowy, sfinalizował zakup P3, jednego z wiodących ogólnoeuropejskich, właścicieli, deweloperów i zarządców obiektów logistycznych, od TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge.

Umowa, która opiewa na 2,4 mld EUR, była już ogłoszona w listopadzie 2016 roku, ale zanim mogła być sfinalizowana musiała zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne Unii Europejskiej. To jedna z największych transakcji na europejskim rynku nieruchomości w 2016 roku.

 

Dzięki wsparciu nowego akcjonariusza, a także wraz z korzyściami płynącymi z pozyskanego w październiku 2016 długoterminowego refinansowania o wartość 1,4 mld EUR, P3 jest gotowe na wdrożenie nowych planów ekspansji, które obejmują przyśpieszenie zabudowy istniejącego banku ziemi pozwalającego na budowę nawet 1.4 miliona m2, a także pozyskiwanie nowych miejsc na inwestycje w dziewięciu europejskich krajach, w których deweloper jest już obecny, jak również wejście na nowe rynki.

 

– W ciągu ostatnich lat znacznie poszerzyliśmy działalność na naszych głównych rynkach i staliśmy się jednym z największych europejskich, w pełni zintegrowanych inwestorów – deweloperów. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani współpracą z jednym z największych państwowych funduszy majątkowych na świecie i czekamy z niecierpliwością na przejście do następnego etapu naszej strategii rozwoju – komentuje Ian Worboys, CEO w P3.

 

– Długoterminowa strategia inwestycyjna GIC jest bardzo zbliżona do naszego podejścia, i potwierdza wsparcie dla nas jako specjalisty na rynku nieruchomości logistycznych mocno skoncentrowanego na klientach, długoterminowego właściciela nieruchomości (który nigdy nie sprzedał żadnej nieruchomości) i dewelopera najwyższej jakości, ekologicznie zrównoważonych obiektów – dodaje.

Poleć ten artykuł:

Polecamy