Girteka rozwja benefity pracownicze

Girteka rozwja benefity pracownicze

Dziś pracownika przyciąga nie tylko wynagrodzenie. Dla młodego pokolenia coraz większego znaczenia nabierają dodatkowe korzyści, kultura organizacyjna czy wartości reprezentowane przez firmę. Młode pokolenia poszukują nie tylko pracy, która spełni ich oczekiwania płacowe, ale firm, w których mogą zbierać doświadczenie, rozwijać się w biznesie, ale także firm dbających o ich dobre samopoczucie czy zdrowie. Dlatego dodatkowe świadczenia, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, stają się elementem obowiązkowym. Tak jest również w przypadku Girteki, największej europejskiej firmy transportowej z własną flotą samochodów ciężarowych.

Zdrowie jest najważniejsze

W Polsce publiczna służba zdrowia niestety wciąż pozostawia wiele do życzenia. Dlatego coraz większe znaczenie mają dla nas dodatkowe benefity w pracy, dzięki którym możemy zachować zdrowie i cieszyć się nim z rodziną i przyjaciółmi. Jedną z odpowiedzi na te potrzeby jest świadczenie w postaci ubezpieczenia zdrowotnego, coraz cześciej wprwoadzanego w firmach. Przykładowo w Grupie Girteka ubezpieczenie zdrowotne obejmuje finansowanie leczenia ambulatoryjnego i stacjonarnego w szpitalach, leczenie poważnych chorób, badania profilaktyczne, badania i leczenie okulistyczne i stomatologiczne, a także wszystkie podstawowe procedury medyczne.

– Wiemy i rozumiemy, że pracownicy są największym kapitałem każdej firmy. To, jak dopasowują się do potrzeb biznesowych, jak rozwijają się równolegle z biznesem i jak skuteczni są, ma kluczowe znaczenie. Wiemy też, że w ostatnim czasie w wyniku pandemii znacząco zmieniło się podejście do zdrowia. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy benefit dla pracowników. W procesie wdrożenia zebraliśmy dane i informacje, aby zapewnić najlepsze i szyte na miarę rozwiązania, które łączą potrzeby z punktu widzenia biznesu i pracowników – mówi Jens Hovgaard Jensen, Chief People Officer w Grupie Girteka.

Dodatkowe, bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników administracyjnych to najnowszy benefit w Girtece, która zatrudnia prawie 3000 pracowników w swoich biurach w całej Europie, w tym w Polsce w podpoznańskich Sadach. Wiele osób zdecydowało się na pracę w Girtece właśnie ze względu na kulturę organizacyjną i dodatkowe korzyści, jakie firma zapewnia pracownikom.

Według najnowszych danych z Raportu Płacowego HAYS Poland[1] zarówno rozszerzony pakiet opieki medycznej (34% badanych) jak i elastyczne możliwości pracy (34% badanych) oraz dodatkowe dni wolne (25% badanych) to najważniejsze benefity pozapłacowe z punktu widzenia pracownika.

Dobre samopoczucie i jego wpływ na cele biznesowe

Pojęcie dobrego samopoczucia pracowników nabiera coraz większego znaczenia. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na nowe inicjatywy i wydarzenia mające na celu poprawę naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Różnego rodzaju wyzwania, takie jak step challenge, hackathony, porady dietetyków, psychologów, pracownicze kluby sportowe to tylko niektóre z pakietów dostępnych dziś w firmach. Coraz większą popularnością cieszą się również dodatkowe dni wolne, jak na przykład w Girtece z okazji urodzin czy ślubu.

– Dziś widzimy wśród naszych pracowników chęć pomocy i działania na rzecz poprawy warunków życia i troski o społeczeństwo. Dlatego dajemy pracownikom możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju inicjatywach wolontariackich, zapewniając im płatny dzień urlopu. Biznes jest bardziej efektywny z ludźmi spełniającymi własne potrzeby, które odpowiadają wyzwaniom i możliwościom, jakie mamy jako firma. To jeden z podstawowych elementów naszej strategii Odpowiedzialnej Logistyki – podsumowuje Jens Hovgaard Jensen, CPO.

Bycie konkurencyjnym na rynku pracy wymaga dziś czegoś więcej niż tylko dobrej pensji. Młodsze pokolenie przygląda się zgodności firmy z ich podejściem i wartościami. Dlatego kluczowym elementem w przyciąganiu młodych ludzi nie jest dostarczanie listy benefitów, ale łączenie profili pracowników z potrzebami biznesowymi i kulturą organizacyjną. Kiedy te dwa elementy się spotykają, zarówno biznes, jak i pracownicy są najbardziej wydajni i jednocześnie realizują swoje cele.


[1] https://www.hays.pl/raport-placowy/o-raporcie

Poleć ten artykuł:

Polecamy