GlobKurier.pl wprowadził usługę niezbędną dla e-commerce

GlobKurier.pl wprowadził usługę niezbędną dla e-commerce

Wiele firm prowadzących sklepy internetowe, codziennie obsługuje spore ilości zamówień. Jednorazowe nadanie wielu przesyłek jest dla nich codziennością. GlobKurier.pl zdecydował się pomóc swoim klientom, prowadzącym e-sklepy i znacznie przyśpieszyć proces składania dużego zlecenia. Platforma wprowadził innowacyjne rozwiązanie, jakim jest masowe nadawanie przesyłek.
GlobKurier.pl wsparciem dla e-commerce

GlobKurier.pl stara się stale wdrażać rozwiązania, które zautomatyzują procesy wysyłkowe oraz zoptymalizują logistykę ich klientów. Nie tylko przez zmniejszenie kosztów, ale również oszczędność czasu. Wprowadzanie usługi masowego nadania przesyłek jest właśnie takim rozwiązaniem. Pozwala ono znacznie skrócić i ułatwić proces składania dużych zamówień. Za jednym razem można nadać nawet 100 przesyłek! Usługa dostępna jest dla wszystkich zarejestrowanych klientów GlobKurier.pl.

Masowe nadanie – pierwsze kroki

Na początku, aby skorzystać z masowego nadania przesyłek, należy zaimportować plik CSV lub zintegrować konto GlobKurier.pl z Allegro albo platformą eBay. Import pliki CSV jest bardzo prosty, wystarczy zalogować się na swojego konto w serwisie, a następnie w Panelu Klienta znaleźć zakładkę Integracja CSV. Tam dostępna jest opcja importu pliku. Po zaimportowaniu automatycznie tworzą się szkice zamówień gotowe do nadania. Jeśli chodzi o integrację konta z GlobKurier.pl z Allegro lub eBay, wystarczy zaledwie kilka kroków. Po zalogowaniu do GlobKurier.pl, w Panelu Klienta znajduję się bezpośredni link do integracji z platformami. Kliknięcie go spowoduje otwarcie strony z krótką instrukcją, która pozwala szybko zintegrować konta i pobrać transakcje z danej platformy sprzedażowej.

Jak złożyć masowe zlecenie?

Po zaimportowaniu pliku CSV lub połączenia konta w GlobKurier z Allegro bądź eBay. Można skorzystać z usługi masowego nadania. Wszystkie pobrane lub zaimportowane zlecenia pojawiają się w formie szkiców w Panelu Klienta. Aby nadać wiele przesyłek naraz, należy wybrać z listy zamówienia, które chce się wysłać, a na koniec zaznaczyć: „Nadaj zbiorczo przesyłki”. Pojawi się okienko z możliwością wyboru:

  • szablonu przesyłki, który służy do uzupełnienia brakujących informacji, jak wymiary przesyłki czy wybrany przewoźnik;
  • typu odbiorcy (doręczenie do firmy/osoby prywatnej wymagane u niektórych przewoźników);
  • formy płatności (prepaid lub płatność odroczona).

Ostatnim krokiem jest kliknięcie „Składam zamówienie”. System automatycznie generuje zamówienia, a potwierdzenie lub informacja wystąpieniu jakichś błędów zostanie wysłane na adres mailowy.

Ważne jest, aby przed złożeniem masowego zlecenia upewnić się, że na koncie prepaid GlobKurier dostępne są środki lub włączona jest usługa płatności odroczonej. W przeciwnym razie nie wyświetlą się dostępne formy płatności i zamówienia nie będzie można złożyć.

Masowe nadania przesyłek to bardzo pomocna usługa, która pozwala oszczędzić sporo czasu, eliminuje możliwość popełniania błędów przy ręcznym przepisywaniu adresów oraz pozwala nadać 100 paczek na jednym zleceniu!

Poleć ten artykuł:

Polecamy