GLP kupuje od 7R miejski magazyn w Gdańsku

GLP kupuje od 7R miejski magazyn w Gdańsku

GLP, międzynarodowa firma z sektora nieruchomości logistycznych, zakupiła centrum magazynowe o powierzchni 11,500 mkw. w Gdańsku. Budynek posiadający certyfikat BREEAM na poziomie Very Good został zrealizowany przez firmę 7R i oddany do użytku w 2021 roku. Użytkują go obecnie wiodące marki z sektora FMCG i spożywczego.

Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe komentuje: – Zakup tej nieruchomości wzmacnia naszą pozycję w Gdańsku i okolicach, stanowiąc uzupełnienie naszego portfolio w regionie. Pozwala zaoferować klientom dodatkowe możliwości związane z lokalizacją naszych budynków oraz konfiguracją dostępnej w nich przestrzeni. To z kolej ułatwi firmom optymalizację łańcuchów dostaw i dotarcie do szerszej bazy klienckiej.

– GLP Europe to nasz partner biznesowy, z którym od 2019 roku zrealizowaliśmy wspólnie kilka projektów. Cieszymy się, że zaufanie do 7R zaowocowało transakcją zakupu 7R City Flex Gdańsk II. Dowodzi ona, że 7R dostarcza na rynek wysokiej jakości magazyny, które są atrakcyjne zarówno dla najemców, jak i inwestorów. Jesteśmy dumni, że GLP Europe po raz kolejny zaufało 7R – dodaje odpowiedzialna za transakcję Paulina Lisek, Senior Manager Capital Markets w 7R.

7R City Flex Gdańsk II położony jest przy obwodnicy centrum Gdańska, w pobliżu autostrady A1 oraz skrzyżowania z drogą ekspresową S7. Dzięki strategicznej lokalizacji obiekt spełnia wymagania magazynu typu last mile logistics i umożliwia maksymalne skrócenie czasu dostawy. Wśród obecnych najemców obiektu są m.in. takie marki, jak: Euronet Polska, Frisco, czy KTD Wyposażenie Obiektów Handlowych.

¬– Trójmiejski rynek nieruchomości ze względu na swoje położenie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów. 7R City Flex Gdańsk II to funkcjonalny projekt w doskonałej lokalizacji. Jesteśmy przekonani, że idealnie wkomponuje się w portfolio nowego właściciela – podkreśla Magdalena Uler-Kłeczek, Senior Capital Markets Director w 7R.

7R City Flex Gdańsk posiada certyfikację w systemie BREEAM. Wśród zastosowanych rozwiązań są m.in. oświetlenie LED, doświetlenie strefy rozładunkowej światłem dziennym, a także destryfikatory, które odprowadzają ciepłe powietrze do niższych partii budynku.

Zrealizowana transakcja umacnia pozycję GLP na rynku trójmiejskim, gdzie firma zrealizowała do tej pory około 200 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Pomorskim Centrum Logistycznym, tuż obok terminala głębokowodnego Baltic Hub (wcześniej DTC Gdańsk).

Poleć ten artykuł:

Polecamy