GLP Wrocław V Logistics Park powiększy się o ponad 86 tys. mkw. powierzchni

GLP Wrocław V Logistics Park powiększy się o ponad 86 tys. mkw. powierzchni

GLP, międzynarodowa firma z sektora nieruchomości logistycznych, rozpoczęła realizację kolejnej hali we Wrocław V Logistics Centre. Park magazynowy w Magnicach to jeden z największych projektów tego typu w okolicach Wrocławia. Najnowszy etap inwestycji został w 100% wynajęty jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

W podwrocławskich Magnicach GLP wybudowało już trzy nowoczesne budynki magazynowo-produkcyjne. Inwestor usprawnił też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu dojazdu do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8, która łączy park z autostradami A4 i A8 oraz drogami S3 i S5. W pobliżu znajdują się też przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia i zapewniających łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.

Najnowszy budynek GLP Wrocław V Logistics Centre spełni wytyczne certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”. Będzie m.in. wyposażony w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem 12-metrowego obiektu będzie sterować system DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie całej inwestycji są doświetlone lampami LED. Dla zainteresowanych przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Z kolei oszczędność wody jest możliwa m.in. dzięki użyciu deszczówki do spłukiwania toalet.

Wszyscy najemcy GLP Wrocław V Logistics Centre mogą indywidualnie kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Ważną cechą projektu jest też  różnorodne biologicznie, zielone otoczenie. Obok budynków znajdują się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki samochodów elektrycznych i e-rowerów. Na terenie całej działki został zachowany istniejący starodrzew.

– Rozbudowie GLP Wrocław V Logistics Centre towarzyszy ciągłe podnoszenie standardu budynków. Dążąc stale do redukcji śladu węglowego naszych inwestycji, w najnowszej hali zastosujemy m.in. konstrukcję stalową dachu o obniżonej emisyjności oraz pogrubioną izolację ścian i dachu. Jesteśmy też gotowi na wprowadzenie dodatkowych rozwiązań proekologicznych zgodnie z wymaganiami przyszłego użytkownika” – mówi Michał Kropiewnicki, Technical Development Manager GLP.

Zakończenie budowy najnowszej hali GLP Wrocław V Logistics Centre planowane jest w 1. połowie 2024 roku. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Goldbeck.

Docelowo, na 50-hektarowym terenie może powstać łącznie prawie 240 tys. powierzchni logistycznej.  W jednym z istniejących budynków jest obecnie jeszcze dostępne 7 tys. mkw.

Poleć ten artykuł:

Polecamy