Sandezia przenosi siedzibę i buduje fabrykę

Sandezia przenosi siedzibę i buduje fabrykę

Krakowski Park Technologiczny wydał pierwszą decyzję w gminie Szczurowa. Sandezia wybuduje nową halę i zainwestuje ponad 3 mln złotych.

Sandezia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji 3 070 000,00 zł. Do Szczurowej zostanie przeniesiona siedziba firmy, powstanie hala produkcyjna wyposażona w mieszalniki, maszyny pakujące i konfekcjonujące. Tutaj będzie odbywać się cała produkcja i dystrybucja.

Sandezia jest dostawcą produktu do osuszania i dezynfekcji budynków inwentarskich zwierząt hodowlanych. Preparat można stosować także w obecności zwierząt, gdyż jest dla nich całkowicie bezpieczny. Produkt oprócz tego, że osusza ściółkę, likwiduje również bakterie, wirusy i grzyby, a także niszczy stadia larwalne much i innych owadów. Działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach. Zmniejsza ilość chorób w stadzie, ogranicza stosowanie antybiotyków i redukuje koszty leczenia, a w przypadku wystąpienia infekcji wspomaga kurację. To produkt stworzony z myślą o potrzebach hodowców i zapewniający bezpieczeństwo zwierzętom.

– Jest to pierwsza decyzja wydana w gminie Szczurowa w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zakład powstanie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (czyli tam, gdzie działają jeszcze stare przepisy) dzięki temu przedsiębiorca ma 15 lat na wykorzystanie pomocy publicznej. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, gmina Szczurowa jest dobrze przygotowana na przyjęcie inwestorów – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT.

Poleć ten artykuł:

Polecamy