Goodman wycofuje się z polskiego rynku i sprzedaje magazyny GLP

Goodman wycofuje się z polskiego rynku i sprzedaje magazyny GLP

Firma Gooodman poinformowała, że realizując strategię zakładającą koncentrację na głównych ośrodkach miejskich i największych rynkach Europy, Goodman European Partnership (“GEP”) oraz Goodman Group podpisały umowę sprzedaży swoich aktywów zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Za kwotę około 1 miliarda euro (1,7 mld dolarów australijskich) nabyła je GLP Group. Transakcja obejmuje nieruchomości położone w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Około 40 osób związanych z zarządzaniem działalnością firmy  Gooodman w rejonie CEE dołączy do zespołu GLP.

– Dochód z tej transakcji przeznaczymy na rozwój naszej działalności w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz krajach Beneluksu, gdzie obserwujemy duży popyt na nieruchomości przemysłowe, przy jednoczesnej wysokiej barierze wejścia oraz niskiej podaży gruntów – powiedział Philippe Van der Beken, prezes Goodman Continental Europe.

W czerwcu 2020 roku łączna wartość aktywów zarządzanych przez Goodman Group przekroczy 28,8 mld euro (50 mld dolarów australijskich) – firma pozostaje jednym z największych deweloperów nieruchomości przemysłowych w Europie i na świecie.

GLP weszła na rynek europejski w grudniu 2017 r. poprzez przejęcie Gazeley, dewelopera, inwestora i menedżera europejskich magazynów logistycznych i parków dystrybucyjnych o portfelu 2,4 mln mkw. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Holandii.

Finalizacja transakcji podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy