Grupa GLS z nowym CEO

Grupa GLS z nowym CEO

Karl Pfaff został nowym CEO Grupy GLS, jednej z największych firm logistycznych w Europie. Nominacja Pfaffa to kontynuacja dobrych praktyk GLS, gdzie na najwyższe stanowiska powołuje się doświadczonych liderów.

Nowy CEO Grupy GLS posiada udokumentowane doświadczenie w logistyce międzynarodowej. Pracował dla Lufthansy oraz amerykańskiej firmy konsultingowej Bain & Company. W 2014 roku Karl Pfaff dołączył do GLS, gdzie piastował różne stanowiska i zajmował się strategią, sprzedażą i zarządzaniem operacyjnym. W 2020 roku został mianowany na CEO GLS Germany i został członkiem GLS Group Executive Team, a także (przed powołaniem na CEO Grupy GLS) pełnił funkcję dyrektora zarządzającego na Niemcy i kraje Beneluksu.

– To zaszczyt otrzymać nominację na lidera Grupy GLS. To wyjątkowa firma z ogromnym potencjałem, wybitnymi ludźmi i silną marką. Będziemy nadal koncentrować się na jakości i rentownym wzroście. Poprzez ciągłe inwestycje w naszych pracowników, innowacyjne narzędzia cyfrowe i podnoszenie standardu naszych usług, chcemy wzmocnić fundamenty obsługi klienta – komentuje swoją nominację Karl Pfaff.

– Bardzo mnie cieszy nominacja Karla na stanowisko dyrektora generalnego Grupy GLS. Pod jego kierownictwem GLS Germany znacznie zwiększył przychody i swoją rentowność. Karl skutecznie zarządzał transformacją GLS do wysoce skoncentrowanej na klientach sieci przesyłek B2B i B2C, jednocześnie sprawnie kierując firmą przez burzliwy okres pandemii, wysokiej inflacji oraz międzynarodowych wyzwań gospodarczych i politycznych. Karl znacząco przyczynił się do trwającej w całej Grupie transformacji cyfrowej i uczynił GLS bardziej zrównoważoną firmą – podkreśla Martin Seidenberg, którego następcą jest Karl Pfaff.

Grupa GLS to międzynarodowa firma mocno zaznaczająca swoją lokalną obecność w 40 krajach Europy, a także w Ameryce Północnej. Sieć GLS składa się z ponad 120 centrów dystrybucyjnych, ponad 1,6 tys. filii, 37 tys. pojazdów odpowiadających za ostatni etap dostawy i 4,5 tys. samochodów liniowych. W Europie Grupa dysponuje 42 tys. punktów PUDO i 4800 automatami paczkowymi. Polski oddział GLS liczy obecnie 50 filii w całym kraju i ponad 6 tys. punktów nadań i odbiorów w sieci Szybkiej Paczki. Cała Grupa w latach 2022/23 wygenerowała rekordowe przychody w wysokości 5,4 mld euro i dostarczyła 862 mln paczek na wszystkich obsługiwanych rynkach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy