Grupa Logistyczna Seifert osiągnęła rekordowe obroty Rozwój działalności – wzrost obrotów i liczby pracowników

Grupa Logistyczna Seifert osiągnęła rekordowe obroty Rozwój działalności – wzrost obrotów i liczby pracowników

  • Obrót rzędu 220 mln euro
  • Stabilny rozwój w obszarze Logistyki Kontraktowej i Spedycji
  • Budowie nowego Centrum Logistycznego w Ulm North oraz tegorocznym obchodom 75-lecia grupy towarzyszy motto: ” Z impetem w przyszłość “

Ulm – Grupa Logistyczna Seifert zamknęła rok finansowy 2021 z rekordowym obrotem w wysokości 220 mln euro. Pomimo trudnej sytuacji rynkowej spowodowanej pandemią Covid i niedoborem półprzewodników, grupie korporacyjnej udało się odnotować procentowo dwucyfrowy wzrost.

Seifert Logistics Group (SLG) zamknęła rok finansowy 2021 z bardzo pozytywnym akcentem. Zdołano zwiększyć obroty z dwucyfrowym wynikiem procentowym do wysokiego poziomu 220 milionów euro i jednocześnie zwiększyć liczbę pracowników do ponad 2500 osób. Wpływ na rozwój działalności w minionym roku obrotowym wywarły główne obszary działalności: transport i logistyka kontraktowa.

Rozwój działalności dzięki elastyczności i nowym projektom

Branża logistyczna stała w obliczu nowych wyzwań związanych z pandemią Covid oraz niedoborem półprzewodników. “Szczególnie w niepewnych czasach ważne jest szybkie i elastyczne reagowanie oraz dalsza optymalizacja łańcucha dostaw, aby wspierać naszych klientów w logistyce” – wyjaśnia Axel Frey, Dyrektor Generalny SLG. Kierownictwo firmy już na początku pandemii w 2020 roku powołało zespół kryzysowy, którego celem było utrzymanie wskaźników infekcji wśród pracowników na poziomie niższym od średniej poprzez zastosowanie wybranych środków zapobiegawczych – dodaje.

Do wzrostu obrotów o ok. 13% w znacznym stopniu przyczynił się obszar działalności związany z logistyką kontraktową. Wzrost obrotów i liczby pracowników wynika m.in. z nowych projektów logistyki kontraktowej w kilku lokalizacjach. Dzięki nowym projektom SLG umocniła swoją pozycję w branży materiałów budowlanych i obróbki metali. Równocześnie rozszerzono i rozbudowano dotychczasową działalność. W konsekwencji międzynarodowa grupa logistyczna SLG zarządza obecnie powierzchnią logistyczną o wielkości ponad 800 tys. m2.

Z kolei o ile branża transportowa od dawna odczuwa dotkliwy deficyt kierowców oraz przestrzeni ładunkowej, dzięki dobrym warunkom pracy, odpowiedniemu wynagrodzeniu i atrakcyjnym szkoleniom, SLG skutecznie przeciwdziała tym niedoborom. W rezultacie, w 2021 r. odnotowała w obszarze spedycyjnym wzrost o około 6 procent. Natomiast oprócz szkoleń SLG coraz większą wagę przywiązuje do kwestii rozwoju kadry kierowniczej. Z tego powodu w roku ubiegłym zapoczątkowano 18-miesięczny program doskonalenia zawodowego dla pracowników o wysokim potencjale, którzy będą stanowić solidną podstawę wzrostu w przyszłości.

Z impetem w przyszłość | Pewność siebie i oczekiwania na rok 2022

Motto SPL na jubileuszowy rok 2022 brzmi: ” Z impetem w przyszłość “. Na jego początku kierownictwo firmy zostało przekazane przez Haralda Seiferta Axelowi Freyowi, który pełni odtąd funkcję nowego CEO Grupy. Oprócz dyrektora finansowego Marcela Vogelmanna, zespół zarządzający uzupełnił Mario Wolter, który pełni funkcję COO Spedycji. Harald Seifert nadal pracuje w firmie jako Przewodniczący Rady Doradczej. Nadzoruje strategiczne tematy, takie jak fuzje i przejęcia oraz projekty budowlane, a także wspiera kierownictwo swoim wieloletnim doświadczeniem. Do zespołu Grupy Seifert należy również Julian Seifert, odpowiedzialny za standaryzację i digitalizację procesów logistycznych, który jest już trzecim pokoleniem pracującym w firmie rodzinnej.


Zarząd SPL jest przekonany, że osiągnie dodatni wzrost również w 2022 roku. Aczkolwiek, długoterminowe skutki wojny na Ukrainie nie są obecnie możliwe do przewidzenia, a firma SLG od lat była silnie obecna na rynku wschodnioeuropejskim i odczuwa skutki niedoboru kierowców oraz zacieśniania się łańcuchów dostaw. “Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie ze sobą ta wojna, ale dla nas najważniejsi są ludzie i mamy nadzieję, że wojna wkrótce się skończy” – mówi Frey.


Perspektywy pozostają jednak optymistyczne. “Rok 2022 jest dla nas bardzo ważny. Oprócz budowy nowego Centrum Logistycznego Seifert Ulm Nord, w tym roku przypada 75 rocznica naszego powstania” – mówi Harald Seifert. Projekt budowlany, który rozpoczął się w 2021 roku na 90 tys. m2 w Ulm Nord, postępuje bardzo szybko. Pierwsze części nieruchomości logistycznej są już w użyciu od grudnia 2021 roku. Projekt zostanie ukończony w trzecim kwartale 2022 roku, wraz z przeniesieniem obecnej siedziby z Donautal w Ulm do nowego Centrum Administracyjnego. Inauguracja i obchody rocznicowe odbędą się w listopadzie, co zbiegnie się w czasie z zakończeniem budowy.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy