Grupa Logistyczna Seifert została udziałowcem północnoniemieckiej spółki LOREL Logistik GmbH

Grupa Logistyczna Seifert została udziałowcem północnoniemieckiej spółki LOREL Logistik GmbH

Ulm – Seifert Logistics Group przejmuje LOREL Logistik GmbH z mocą wsteczną, od 1 stycznia 2023 roku. Podobnie jak Grupa Seifert, Firma LOREL z siedzibą w Bremie jest aktywnym operatorem w zakresie logistyki kontraktowej.

LOREL Logistik GmbH zatrudnia blisko 1000 pracowników i dysponuje powierzchnią logistyczną przekraczającą 120 000 metrów kwadratowych. To jeden z wiodących dostawców usług logistycznych w Bremie, który zajmuje się między innymi obsługą FTL oraz zwrotów dla producenta samochodów premium.

Rozwój Seifert Logistics Group trwa nieprzerwanie od wielu lat. Oprócz wdrażania nowych projektów logistycznych, Grupa również zainteresowana jest strategicznymi partnerstwami i przejęciami. “Krytycznie analizujemy przejęcia, ponieważ dodatkowe zakupy muszą być strategicznie dopasowane i tworzyć wartość dla naszej firmy” – mówi Axel Frey, CEO Seifert Logistics Group. “LOREL Logistik GmbH doskonale pasuje strategicznie do naszego portfolio. Dzięki realizacji tożsamych projektów logistycznych, znamy wymagania i procesy związane z nimi, a zatem możemy wykorzystać efekt synergii” – dodaje Frey.

Grupa Seifert Logistics działa obecnie w ponad 45 lokalizacjach. Dzięki temu przejęciu Seifert Logistics Group buduje swoją obecność w północnych Niemczech, co jest zgodne z nowo ustanowioną strategią korporacyjną “nextLevel”. Po tym, jak w lutym tego roku Grupa zatrudniła 3000 pracownika, dzięki przejęciu zespół zasadniczo się powiększy. “Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój z serdecznie witamy naszych nowych kolegów i koleżanki w zespole Seifert”, podsumowuje Harry Seifert, Przewodniczący Rady Doradczej Seifert Logistics Group.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy