Grupa PKP Cargo rozwija sieć drogowych połączeń drobnicowych

Grupa PKP Cargo rozwija sieć drogowych połączeń drobnicowych

PKP Cargo Connect GmbH – spółka należąca do Grupy PKP Cargo, uruchomi jeszcze w tym miesiącu sieć własnych połączeń drogowych drobnicowych na linii Bałtyk – Bałkany.

Przewozy będę realizowane między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią. Spółka wyjeśnia, że zdecydowała się na tę inicjatywę z powodu rosnącej wymiany handlowej pomiędzy Polską a rynkami krajów bałtyckich i bałkańskich, która wymaga od operatorów logistycznych poszukiwania nowych rozwiązań w transporcie ładunków i oferowania kompleksowej obsługi zarówno w realizacji przewozów FTL (duże ładunki), jak i w doładunkach i drobnicy.

Głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez spółkę PKP Cargo Connect GmbH będzie Wilno i Budapeszt, skąd będą realizowane wszystkie dostawy do klientów końcowych. Na terenie Polski będą wykorzystywane dwa terminale przeładunkowe – w Warszawie i Gliwicach. Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu 3 dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Z kolei na Łotwę, do Estonii, Chorwacji, Słowenii i Serbii przewóz będzie zajmował 4 dni.

– Nasza oferta połączeń drogowych dedykowana ładunkom drobnicowym skierowana jest bezpośrednio do producentów, którzy importują lub eksportują produkty w obszarze Trójmorza pomiędzy Bałtykiem a Bałkanami. Dzisiejsze obroty handlowe i dobra koniunktura sprzyjają rozwojowi biznesu, zwłaszcza tego międzynarodowego – mówi Łukasz Strzelecki, członek zarządu PKP Cargo Connect GmbH.

(PKP Cargo)

Poleć ten artykuł:

Polecamy