Grupa Rhenus ugruntowuje swoją obecność w Ameryce Łacińskiej

Grupa Rhenus ugruntowuje swoją obecność w Ameryce Łacińskiej

Rhenus, wiodący globalny specjalista w dziedzinie logistyki, dalej rozszerza swoją obecność na rynku Ameryki Łacińskiej poprzez strategiczne inicjatywy mające na celu wzbogacenie portfela usług i wykorzystanie rosnącego potencjału regionu w zakresie globalnie połączonych łańcuchów dostaw. Firma ogłosiła przejęcie BLU Logistics z siedzibą w Kolumbii i większościowego udziału w Grupie LBH, zwiększając swoje możliwości w regionie i wzmacniając swoje zaangażowanie w globalną łączność w ramach łańcucha dostaw.

– Nasze strategiczne przejęcia pozwalają nam dalej wzmacniać naszą globalną sieć i portfel usług w Ameryce Łacińskiej, gdzie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne, zwłaszcza w branży e-commerce. Ponadto bliskość tego regionu do rynku północnoamerykańskiego sprzyja tworzeniu rozbudowanego środowiska dla nearshoringu, co doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Wspólnie z BLU i LBH tworzymy wyjątkową pozycję opierającą się na wartości wynikającej z rodzinnego charakteru firmy, która to wartość jest kierowana do naszych klientów i pracowników, oferując jednocześnie silną pozycję na kluczowych rynkach, aby zapewnić solidniejsze łańcuchy dostaw na całym świecie – mówi Tobias Bartz, Dyrektor Generalny i Prezes Grupy Rhenus.

Brama przez Amerykę Łacińską

Grupa Rhenus może pochwalić się silnymi fundamentami w Ameryce Łacińskiej, prowadząc działalność w Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku. Ich ostatnie przejęcia utorowały drogę do jeszcze szerszego zasięgu geograficznego, w tym dodatkowej obecności BLU Logistics w Urugwaju, Paragwaju i Ekwadorze, a także usług agencji portowej w Ameryce Łacińskiej, między innymi w Kolumbii, Brazylii, Panamie, Curacao i kilku krajach Ameryki Środkowej z LBH. Ekspansja ta uzupełnia wiodącą pozycję Rhenus w korytarzu Azja-Ameryka Łacińska, wykorzystując rozbudowaną sieć spedycyjną BLU na Pacyfiku. To strategiczne posunięcie nie tylko pozwala Rhenus na płynne rozszerzenie działalności w regionie, ale także umożliwia BLU rozszerzenie zasięgu na europejskie i indyjskie szlaki handlowe, prowadząc do znacznego wzrostu istniejącej oferty dla klientów i możliwości sprzedaży krzyżowej. David Kassin, wcześniej związany z BLU Logistics, obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego Rhenus Air & Ocean LATAM.

– Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla BLU Logistics, jaki i Rhenus, a przede wszystkim dla naszych klientów. Globalna sieć Rhenus daje nam możliwość dalszej eksploracji innych regionów i poszerzenia naszej bazy klientów o nowe segmenty i obszary geograficzne, zwłaszcza Indie i Bliski Wschód, a także Azję Południowo- Wschodnią, Europę i Amerykę Północną” – mówi David Kassin, Dyrektor Generalny Rhenus Air & Ocean LATAM. „Synergia między BLU i Rhenus, napędzana naszym wspólnym zaangażowaniem w stawianie klienta w centrum naszej działalności, zapewnianie spójności zespołu i krzewienie ducha przedsiębiorczości, pozwoli nam wejść na jeszcze wyższy poziom.

Pogłębiona relacja

Nabycie większościowego udziału w Grupie LBH umożliwia Rhenus wejście na rynki Ameryki Łacińskiej, Azji, Australii i Afryki jako globalnie zorientowana agencja portowa z oddziałami biznesowymi w 24 krajach na całym świecie, a także aliansami – w 7 dodatkowych krajach. W ramach przejęcia, specjalista w dziedzinie logistyki przejmuje wszystkich pracowników działającej na całym świecie agencji żeglugi morskiej, co obejmuje obsługę statków przychodzących i wychodzących – niezależnie od tego, czy przewożą towary masowe, ładunki płynne, kontenery czy ładunki drobnicowe. Rhenus zamierza rozszerzyć przejęcie poprzez uzyskanie 100 procent udziałów w ciągu najbliższych kilku lat. Obie strony od wielu lat współpracują na zasadzie zaufania. – Z niecierpliwością czekamy na pomyślny rozwój naszej działalności, a nasz zaufany partner Rhenus stanie się stałym elementem naszej przyszłej orientacji biznesowej – mówi Bert Lagendijk, Partner Zarządzający Grupy LBH. Wraz ze swoim bratem Janem Lagendijkiem, obaj współzałożyciele LBH pozostaną aktywni w zarządzie, aby skorzystać z przyszłych możliwości rozwoju.

Transakcja z BLU Logistics podlega zatwierdzeniu przez kolumbijskie organy antymonopolowe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy