Grupa TALKE zainstaluje system telematyczny firmy Trimble w ok. 400 pojazdach

Grupa TALKE zainstaluje system telematyczny firmy Trimble w ok. 400 pojazdach

Grupa TALKE, oferująca specjalistyczne usługi logistyczne w zakresie transportu surowców i produktów chemicznych, wybrała najnowsze na rynku rozwiązanie telematyczne – innowacyjny system CarCube firmy Trimble, który zainstaluje w pojazdach ciężarowych własnych i należących do podwykonawców.

Dzięki wprowadzeniu standardowego rozwiązania zwiększy się efektywność realizowanych zadań, oferując jednocześnie wiele korzyści zarówno pracownikom zaplecza, jak i kierowcom, którzy aktywnie uczestniczyli w procesie wyboru nowego systemu. W ramach pierwszego etapu realizowanego projektu Grupa TALKE zainstaluje ok. 400 komputerów pokładowych CarCube w pojazdach własnych oraz należących do podwykonawców.

System został opracowany przez firmę Trimble, wiodącego na świecie dostawcę rozwiązań telematycznych dla branży transportowo-logistycznej. Dzięki temu projektowi Grupa TALKE będzie dysponować jednolitym systemem telematycznym we flotach pojazdów wykorzystywanych w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu i Polsce. W okresie najbliższych czterech lat przeznaczy na inwestycje łącznie ok. 1,2 mln euro.

– W przypadkuTALKE to nowe i innowacyjne rozwiązanie telematyczne pozwala spełniać coraz surowsze wymogi w zakresie bezpieczeństwa, jakości i efektywności w zarządzaniu flotą – mówi Frank Fuss, dyrektor działu informatycznego w Grupie TALKE.

Założona w 1947 r. Grupa TALKE jest wiodącym na świecie dostawcą usług logistycznych dla sektora chemicznego i petrochemicznego w Europie, Indiach, Chinach i państwach Zatoki Perskiej. Świadczy usługi przede wszystkim w zakresie transportu i magazynowania produktów chemicznych, płynnych substancji chemicznych oraz substancji niebezpiecznych praktycznie wszystkich kategorii.

TALKE oferuje również usługi napełniania, magazynowania i transportu suchych i płynnych substancji chemicznych oraz granulatu polimerowego, a także dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania logistyczne, najnowocześniejsze koncepcje w zakresie outsourcingu oraz usługi planowania i zarządzania projektami związane z budową obiektów logistycznych.

Montaż nowego systemu w pierwszych 400 pojazdach może potrwać do końca 2015 roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy