Grupa Tubądzin wybuduje fabrykę w Sieradzu

Grupa Tubądzin wybuduje fabrykę w Sieradzu

Grupa Tubądzin wybuduje w Sieradzu nową fabrykę. Zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Linia produkcyjna płytek ceramicznych ruszy już za rok.

W związku z budową nowego zakładu produkcyjnego Grupa Tubądzin zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości przekraczającej 135 mln zł (do połowy 2019 r.), zatrudnić przynajmniej 107 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do końca 2022 r. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą – budowa nowej fabryki ma się rozpocząć w styczniu. Linia produkcyjna miałaby ruszyć w październiku przyszłego roku.

 

Wśród zatrudnionych znajdą się pracownicy produkcji, mechanicy ale też informatycy i technolodzy. Tych ostatnich już teraz kształci dla firmy, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. – Na pewno osoby, które zostaną zatrudnione w nowym zakładzie będą musiały przejść przeszkolenie w zakładach już istniejących – tłumaczy Andrzej Wodzyński założyciel i właściciel Grupy Tubądzin.

 

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Ceramika Tubądzin III sp. z o.o. sp. k. – wchodząca w skład Grupy Tubądzin – została utworzona we wrześniu 2015 r. w celu zrealizowania nowego projektu inwestycyjnego: budowy nowoczesnego zakładu produkcji płytek ceramicznych, w tym płytek podłogowych i fasadowych wytwarzanych w dużych i bardzo dużych formatach. Zgodnie z przyjętą strategią Grupy Tubądzin, efektem realizowanej inwestycji będzie poszerzenie oferty Grupy o kolejne kolekcje produktów charakteryzujących się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi i atrakcyjnym wzornictwem.

Poleć ten artykuł:

Polecamy