Hellmann w Nowym Tomyślu – 25 lat udanego rozwoju

Hellmann w Nowym Tomyślu – 25 lat udanego rozwoju

W tym roku Hellmann Worldwide Logistics Poland obchodzi 25-lecie swojego oddziału w Nowym Tomyślu. Otwarta w 1997 roku lokalizacja rozwinęła się w ostatnich dziesięcioleciach jako ważny filar polskiego rynku. Dziś jest centralnym węzłem w polskiej sieci Hellmann dla krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, od ładunków drobnicowych i częściowych po ładunki całopojazdowe. Ponadto oddział Nowy Tomyśl prowadzi własną agencję celną oraz magazyn czasowego składowania.

Położenie geograficzne zapewnia doskonałe połączenie z całą Polską oraz z Niemcami, co sprawia, że Nowy Tomyśl jest idealną lokalizacją. W ciągu ostatnich dziesięcioleci oddział był stale rozwijany, aby zaspokoić potrzeby klientów i oferować poszerzone portfolio produktów firmy.

W 2021 roku powierzchnia magazynowa została dostosowana do potrzeb rozwijającego się cross-docku. Obecnie magazyn posiada 15 doków przeładunkowych – w tym jeden na poziomie zerowym. Ładunki całopojazdowe, drobnicowe oraz połączenia liniowe obsługiwane są przez 60 pojazdów, które są w ciągłym ruchu. Zmieniając funkcję magazynu, Hellmann Polska stworzył podstawy do udanej realizacji nowo uruchomionego programu „Drobnica Polska-Niemcy”, w ramach którego przewidziane są nowe, codzienne kursy w obu kierunkach. Dzięki doskonałej współpracy międzyoddziałowej i sprawnym cross-dockom oddział w Nowym Tomyślu jest ważną lokalizacją nie tylko dla projektu „Drobnica Polska-Niemcy”, ale także z perspektywy strategii rozwoju Hellmann Polska.

– Biorąc pod uwagę wymagania naszych klientów dotyczące jakości i zakresu usług, stale inwestujemy w segment drobnicowy. Jednym z ważniejszych projektów jest rozwój kierunku niemieckiego, co bezpośrednio wiąże się ze znaczącym wzrostem współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami. Podstawą realizacji tego programu jest doskonała współpraca z niemieckimi oddziałami Hellmann, która pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu usług – mówi Piotr Kowalik, Dyrektor Handlowy Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Dodaje: – Niewątpliwie ogromną rolę w realizacji projektu odgrywa również rozbudowana krajowa i międzynarodowa sieć dystrybucji, w skład której wchodzą nasze oddziały w Nowym Tomyślu i Poznaniu, realizujące zwiększone wolumeny zamówień na połączeniu Polska – Niemcy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy