Hellmann Worldwide Logistics we współpracy in-house logistics  z Grupą Żywiec

Hellmann Worldwide Logistics we współpracy in-house logistics z Grupą Żywiec

Dostawca kompleksowych usług Hellmann Worldwide Logistics Polska przejmuje obsługę logistyki kontraktowej dla Browaru Namysłów, który w 2019 roku został przejęty przez polskiego producenta piwa Grupę Żywiec.

Hellmann i grupa browarów tym samym znacznie rozszerzają swoje relacje biznesowe: Począwszy od 2015 roku Hellmann realizował operacje magazynowe w swoim oddziale w Gdańsku, a następnie w magazynie Hellmanna w Poznaniu. Dodatkowo Hellmann świadczy usługi transportu drogowego dla grupy browarniczej, która warzy piwo w pięciu lokalizacjach browarów w Polsce. 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Hellmann współpracował z Grupą Żywiec przy budowie infrastruktury niezbędnej do pomyślnego uruchomienia projektu logistyki wewnętrznej w browarze w Namysłowie, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w kwietniu 2021 roku. W ramach współpracy Hellmann świadczy usługi logistyki wewnętrznej, tworząc i efektywnie zarządzając procesami optymalizującymi przepływ towarów. Operacje logistyczne realizowane są przez pracowników Hellmann Worldwide Logistics Polska
na terenie Browaru Namysłów, z wykorzystaniem infrastruktury Klienta. Poprzez zarządzanie i nadzór nad procesami logistycznymi w magazynie w Namysłowie, Hellmann wspiera grupę browarów w monitorowaniu i usprawnianiu zarządzania łańcuchem dostaw w zakresie rozładunku/załadunku towarów, realizacji zamówień z magazynu wyrobów gotowych, dostaw towarów z magazynu na linię produkcyjną oraz ich przyjęcia i transportu do magazynu dystrybucyjnego.

 – Cieszymy się, że współpraca pomiędzy Hellmann i Grupą Żywiec od lat rozwija się w tak pozytywny i pełen zaufania sposób. Zarówno nasze know-how, jak i zrozumienie wymagań klienta stanowią solidną podstawę do trwałego rozwoju naszych relacji biznesowych w kolejnych latach. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać dynamiczny rozwój Grupy Żywiec i tym samym przyczyniać się do jej sukcesu – mówi Jacek Przybyłowski, Dyrektor Zarządzający Hellmann Worldwide Logistics Polska.

– Hellmann jest globalnym graczem w logistyce kontraktowej, naszym celem jest dalsze zwiększanie udziału w rynku w nadchodzących latach. Rozszerzenie współpracy z Grupą Żywiec jest ważnym strategicznym krokiem na tej drodze – mówi Volker Sauerborn, Dyrektor Operacyjny ds. Logistyki Kontraktowej, Hellmann Worldwide Logistics.


Hellmann Worldwide Logistics to firma rodzinna, której początki sięgają 1871 r. Obecnie należy do czołowych dostawców usług spedycyjnych na świecie, będąc częścią globalnej sieci partnerów dla której pracuje ponad 20 000 osób w 489 biurach, zlokalizowanych w 173 krajach.
Hellmann Worldwide Logistics Polska posiada 19 oddziałów swoich
i partnerskich transportu drogowego oraz biuro transportu lotniczego i morskiego. Świadczy usługi w zakresie transportu drogowego drobnicowego
i całopojazdowego (krajowego i międzynarodowego), frachtu lotniczego, morskiego, transportu kolejowego i logistyki. Doświadczony zespół ponad 500 pracowników nastawiony na zaspokajanie potrzeb Klientów świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce oraz lider
w innowacyjnych segmentach piwa. Firma warzy piwo w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, Browarze Warka, Browarze Leżajsk, Browarze Elbląg oraz Browarze Namysłów. Do najsilniejszych marek spółki obok Żywca należą Heineken, Desperados, Warka, Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk, Specjal i Namysłów. Grupa Żywiec jest także liderem rynkowym segmentu piw bezalkoholowych (Żywiec 0,0%, Heineken 0.0%, Warka Radler 0.0%). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN.

Poleć ten artykuł:

Polecamy