Hillwood Wrocław Wschód skomercjalizowany

Hillwood Wrocław Wschód skomercjalizowany

Nowy najemca parku Hillwood we Wrocławiu – firma transportowa Regesta – zajął ponad 17,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Cały park Hillwood Wrocław Wschód składający się z siedmiu hal o łącznej powierzchni ponad 210 tys. mkw. został już skomercjalizowany w całości.

Ostatni najemca Hillwood Wrocław Wschód – firma Regesta S.A. świadczy usługi z zakresu transportu samochodowego towarów oraz spedycji krajowej i międzynarodowej, specjalizując się w transportach z naczepami typu coil-mulda, a także usługi logistyczne, w tym magazynowanie.
– To już kolejna powierzchnia magazynowa, jaką zagospodarowaliśmy pod potrzeby naszego klienta. Dzięki bogatemu doświadczeniu proponujemy partnerom nie tylko obsługę terminalową opartą na składowaniu i magazynowaniu towarów powierzonych, obsłudze załadunków, ale również szeroką gamę opracowanych indywidualnie operacji pozwalających na kompleksową obsługę logistyczną uwzględniającą specyfikę przedsiębiorstwa i produktów. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby klienta, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną lokalizację i nasz wybór padł właśnie na projekt Hillwood w Krajkowie – mówi Tomasz Kulig, dyrektor ds. logistyki w spółce Regesta.

Centrum logistyczne Hillwood Wrocław Wschód zlokalizowane jest w miejscowości Wojkowice (w gminie Żórawina), przy zjeździe „Wrocław Wschód” autostrady A4. Hale magazynowe oddalone są zaledwie o 20 km od centrum Wrocławia oraz 25 km od portu lotniczego Wrocław Starachowice.
– Hala wynajęta przez firmę Regesta została wybudowana w podwyższonym standardzie odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. – oraz dostosowana do potrzeb i wymagań klienta. Jednym z nich było wyposażenie magazynu w strefę ładowania wózków widłowych. Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 50 Kw, co nie tylko przyczyni się do ochrony środowiska, ale również obniży koszty eksploatacyjne naszym najemcom – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

– Firma Regesta znajduje się obecnie w fazie ekspansji, a Hillwood Wrocław Wschód to jej pierwsza lokalizacja na Dolnym Śląsku. Najemca, podejmując decyzję o wyborze magazynu, kierował się jego szybką dostępnością. Istotne było także to, aby powierzchnia odpowiadała potrzebom firmy o tym profilu działalności również w przyszłości – mówi Marcin Łukoszko, starszy doradca ds. projektów BTS / BTO w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

W parku Wrocław Wschód, podobnie, jak we wszystkich budynkach Hillwood, zamontowane zostało oświetlenie LED. Na terenie centrum magazynowego deweloper wybudował duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. Lokalizacja inwestycji zapewnia również szybki i wygodny dojazd dla pracowników – zaledwie 100 metrów od inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a dojazd autobusem do centrum Wrocławia trwa około 20 minut.


(Hillwood)

Poleć ten artykuł:

Polecamy