Hurtownia mebli Fernity przenosi się do Warsaw East Distribution Center

Hurtownia mebli Fernity przenosi się do Warsaw East Distribution Center

Hurtownia designerskich mebli Fernity zdecydowała się na wynajęcie ponad 2700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Warsaw East Distribution Center. Firma AXI IMMO prowadziła negocjacje w imieniu najemcy.

Fernity to hurtownia mebli oraz dodatków do domu, działająca na zasadach dropshippingu. Spółka prowadzi również kilka własnych sklepów internetowych z meblami i dodatkami, w tym dobrze znany www.dkwadrat.pl Firma, od ponad 12 lat funkcjonuje w branży meblarskiej i designerskiej, zajmując się głównie importem nowoczesnych mebli z Europy oraz Azji. Fernity posiada w swoim portfolio 11 marek, w tym cztery autorskie tj. D2.Design, Maduu Studio, Intesi i Simplet, które pozwalają na zaprojektowanie i wykonanie wystroju wnętrz niemal każdej powierzchni komercyjnej czy mieszkaniowej.

– Zdecydowaliśmy się na relokację do nowego centrum magazynowego, które jednocześnie będzie nową siedzibą naszego działu logistycznego. Lokalizacja na warszawskim Targówku po pierwsze zwiększa nasze możliwości w zakresie składowania asortymentu przed wysyłką do klientów, a także stanowi dobrą bazę logistyczną poprzez położenie w pobliżu trasy S8. Jest to także zaledwie kilka kilometrów od naszego oficjalnego showroomu, który mieści się przy ul. Grochowskiej 306/308 – powiedział Tomasz Dąbrowski, Fernity.

Hurtownia mebli Fernity zajmie około 2600 mkw. powierzchni magazynowej, natomiast na 115 mkw. powstanie jej nowoczesne biuro działu logistyki i reklamacji z zapleczem socjalnym. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadali Paweł Bułajewski i Karol Osiecki.

– Po przedstawieniu oferty dostępnej od ręki powierzchni magazynowej, klient szybko zdecydował się na pozostanie po prawej stronie Warszawy. Firma przenosi się z Pragi Południe na Targówek w okolice przemysłowego osiedla Targówek Fabryczny. Co ciekawe, oba punkty na mapie stolicy dzieli w linii prostej nie więcej niż 2 km – wyjaśnia Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO. – Zwiększenie możliwości magazynowych powinno w najbliższym czasie efektywnie wpłynąć na wydajność i rentowność firmy Fernity. Dodatkowym atutem tej lokalizacji, przez wzgląd na stosunkowo niewielką odległość z poprzednią siedzibą firmy, była możliwość utrzymania tej samej kadry pracowniczej – dodaje Karol Osiecki, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Dzięki elastyczności po stronie wynajmującego udało nam się stworzyć moduł, który spełnia wszystkie wymagania nowego najemcy. Doskonała współpraca zaangażowanych w proces osób zagwarantowała Fernity możliwość rozpoczęcia działalności już w czerwcu, co było najważniejsze z punktu widzenia najemcy – komentuje Anna Rosa, Leasing Manager, CBRE.

Centrum dystrybucyjne Warsaw East Distribution Centre oferuje 32 000 mkw. A-klasowej powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest w przemysłowej części warszawskiego Targówka, co wpływa na dobry dostęp do transportu miejskiego. Park dystrybucyjny znajduje się zaledwie 8 km od centrum miasta, niedaleko ul. Radzymińskiej, która stanowi bezpośrednie połączenie do trasy ekspresowej S8 i autostrady A2.

Poleć ten artykuł:

Polecamy