ID Logistics głównym najemcą Panattoni Park Zgorzelec

ID Logistics głównym najemcą Panattoni Park Zgorzelec

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wystartował z realizacją Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 mkw. To kolejna inwestycja dewelopera w regionie przygranicznym z Niemcami, dedykowana rozwiązaniom 3 PL. Park ma już pierwszego najemcę – firmę ID Logistics, która zajmie 44 500 mkw. na potrzeby realizacji operacji dla sektora e-commerce. Panattoni zapowiada również podniesienie standardu certyfikacji inwestycji do BREEAM na poziomie Excellent.

Niespełna 4 km od km od autostradowego przejścia granicznego Jędrzychowice-Ludwigsdorf i niecały 1 km od Węzła Zgorzelec na A4 – tu powstaje Panattoni Park Zgorzelec. Najnowsza inwestycja dewelopera w ramach dwóch budynków dedykowana jest wielu najemcom, zwłaszcza operatorom logistycznym działającym w oparciu o model 3PL. Przykładem tego jest obecność w parku ID Logistics. Firma funkcjonuje na 5 kontynentach, w 18 krajach – w tym w Polsce, gdzie zarządza 13 centrami logistycznymi. W Panattoni Park Zgorzelec wynajęła 44 500 mkw., na których będzie prowadzić procesy dedykowane realizacji zamówień internetowych swojego klienta.

– Strategiczne położenie Zgorzelca na mapie Europy, tuż przy granicy polsko-niemieckiej z doskonałą dostępnością infrastruktury drogowej o zakresie paneuropejskim sprawi, że Panattoni Park Zgorzelec stanie się ważnym ośrodkiem logistycznym nie tylko dla polskich przedsiębiorstw, ale i zachodnich sąsiadów – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni o najnowszej realizacji i dodaje: – Cieszy nas, że dzięki tej inwestycji wesprzemy rozwój ID Logistics.
Jak komentuje Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics: – Tempo uruchamiania naszych nowych magazynów na świecie nadal jest dynamiczne, a jako Grupa na bieżąco otrzymujemy zaproszenia do składania ofert, szczególnie w zakresie obsługi e-commerce. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu całej Grupy ID Logistics, a także zaangażowaniu polskiego zespołu, utrzymujemy stabilny poziom rozwoju biznesu, który nie zatrzymał się nawet podczas pandemii. Najlepszym dowodem na to jest nasza obecność w Panattoni Park Zgorzelec, a także kolejne planowane wzrosty w 2021 r.

Strategia dewelopera w zakresie zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni wejdzie na nowy poziom. Od początku 2020 r. każdy nowo realizowany park jest certyfikowany metodą BREEAM przynajmniej na poziomie Very Good. W przypadku Panattoni Park Zgorzelec, deweloper deklaruje podniesienie poprzeczki do poziomu Excellent. To znaczy, że inwestycja będzie spełniać jeszcze bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie ochrony środowiska, dbałości o klimat i społeczności lokalne. Obecnie zielona polityka firmy pozwala m.in. na oszczędności rzędu 50 proc. w zakresie zużywanej energii oraz zmniejszenia poboru mocy do 60 proc., oszczędności wody pitnej na poziomie 6000 litrów dziennie dla obiektu o powierzchni 20 000 mkw., czy uzyskanie wskaźnika recyclingu na poziomie 90 proc. Na certyfikacji BREEAM Excellent skorzysta również ID Logistics, który zrównoważony rozwój oparty na 3 filarach – społecznym i socjalnym, środowiskowym, ekonomicznym – ma zawarty w DNA firmy.
Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 mkw. w ramach dwóch budynków (45 000 mkw. oraz 25 000 mkw.) powstaje tuż przy DK 30, niespełna kilometr od Węzła Zgorzelec na A4. Autostrada należy do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę, którego rola rośnie zwłaszcza w kontekście rewitalizacji Jedwabnego Szlaku. Panattoni Park Zgorzelec powstaje na inwestycyjnych terenach miasta i jest optymalnie dopasowany do wymogów magazynowych klientów z różnych branż.

(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy